Taika Waititi dziękuje „Lidze sprawiedliwości” za promocję filmu „Thor: Ragnarok”

Natalia Hluzow
22.11.2017 17:54
Taika Waititi dziękuje „Lidze sprawiedliwości” za promocję filmu „Thor: Ragnarok” Fot. kadry z wideo

Według reżysera nowego „Thora”, plakat ostatniego filmu DC zawiera ukryty przekaz, który promuje jego film.

Taika Waititi na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dał się poznać jako naczelny żartowniś Marvela. Lubi opowiadać o dziwacznych scenach, jakie chciałby umieścić w „Thorze 4” oraz o wszystkich piątoplanowych postaciach, w które wcielił się w swoim ostatnim filmie. W temacie konkurencji między DC a Marvelem też zdarzyło mu się już zabrać głos w typowy, humorystyczny sposób. Przy okazji premiery „Ligi sprawiedliwości” wymyślił jednak zupełnie nowy żart, którym postanowił podzielić się ze swoimi fanami na Twitterze:

Nie wiem, jak inaczej to skomentować niż słowem… Dziękuję??

W ten sposób reżyser ostatniego filmu Marvela skomentował plakat ostatniego filmu DC. A gdyby ktoś nie zauważył, o co mu chodzi, obok całego plakatu umieścił jego wycinek, który układa się w słowo „Thor”. Do komentarza dodał natomiast hasztagi, m.in. #WzajemneWsparcie #PodprogowaMiłość #BandyckieŻycie. Czy to odpowiedź na przerobiony plakat „Ligii sprawiedliwości”, na którym superbohaterowie Marvela leżą zabici u stóp superherosów z DC? Nie. To po prostu kolejny szalony pomysł tego dowcipnego twórcy.

taika 2 Fot. foto: kadr z wideo

Dowcipnego i zarazem inteligentnego, bo choć wszystko, co robi, można uznać za jeden wielki żart, za większością jego wygłupów stoi jednak jakaś głębsza myśl. Tryskający absurdalnym humorem „Thor: Ragnarok” uczy przecież, że dom to nie budynek, lecz coś, co nosi się w sercu; zaś żart o podprogowej miłości DC do Marvela pokazuje tak naprawdę, że twórcy z Marvela i DC nie konkurują ze sobą na śmierć i życie. Więc może i fani powinni przestać w końcu skakać sobie do gardeł?... Ostatecznie obydwa studia mają wspólny cel, którym jest bawienie publiczności. A to, że jednym wychodzi to po prostu lepiej… to już zupełnie inna para kaloszy. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.