12.06.2018 16:57

Taika Waititi jako Hitler na pierwszym zdjęciu z filmu „Jojo Rabbit”, którym wyśmiewa nazistów

„Jojo Rabbit” to najnowszy projekt twórcy filmu „Thor: Ragnarok”, którym scenarzysta, reżyser i aktor zamierza rozprawić się z rasistami.

Taika Waititi
foto: Buckne/Deadline/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Po ogromnym sukcesie w parodiowaniu klasycznego kina superbohaterskiego, obśmianiu konwencji paradokumentalnej i wyszydzeniu popularności filmów o wampirach, nowozelandzki filmowiec Taika Waititi postanowił wycelować ostrze swojego dowcipu w kierunku wszystkich nazistów i rasistów z Adolfem Hitlerem na czele.

Jego najnowszy film, „Jojo Rabbit”, będzie opowiadać o małym, zafascynowanym nazistowską propagandą Niemcu wychowywanym przez samotną matkę, która nie podziela jego poglądów. Nierozumiany przez najbliższe otoczenie, jedyne wsparcie znajduje u swojego wyimaginowanego przyjaciela, który przybiera postać… Adolfa Hitlera.

Taika Waititi Hitler

Reżyser „Thor: Ragnarok” jako Adolf Hitler

Wszyscy, którym wydawało się, że Taika Waititi stroi sobie tylko żarty, teraz mogą przekonać się na własne oczy, że reżyser 3. części „Thora” naprawdę realizuje film o Hitlerze i naprawdę wystąpi w jego roli.

Na oficjalnym profilu filmu „Jojo Rabbit” na Twitterze pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu produkcji:

"

Pierwszy fotos z planu satyry o II Wojnie Światowej #JojoRabbit: Jojo (grany przez Romana Griffina Davisa) je obiad z jego wyimaginowanym przyjacielem Adolfem (grany przez scenarzystę i reżysera @TaikaWaititi) i jego matką Rosie (#ScarlettJohansson). "

Kolejne zdjęcie z planu „Jojo Rabbit” umieścił na Twitterze już sam reżyser. A jako że Taika Waititi, podobnie jak Scarlett Johansson, należy do wielkiej rodziny MCU, znalazło się też miejsce na dowcipy nawiązujące do flmów Marvela:

Prace na planie nowego filmu Taiki odbywają się aktualnie w czeskiej Pradze. Prócz Scarlett Johansson, Romana Griffina Davisa i samego reżysera, w filmie wystąpią też Sam Rockwell w roli dyrektora obozu Hitlerhugend, Rebel Wilson jako jedna z nauczycielek na tymże obozie oraz Thomasin McKenzie jako dziewczyna, która odmieni życie głównego bohatera. Oficjalna data premiery filmu „Jojo Rabbit” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Taika Waititi Jojo Rabbit