27.08.2018 14:48

Taika Waititi stworzy kolejny film Marvela? Reżyser prowadzi rozmowy w sprawie nowego projektu MCU

Reżyser hitu „Thor: Ragnarok” spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios w sprawie kolejnego filmu. Czy zostanie reżyserem „Strażników Galaktyki vol 3”? A może stworzy 4. część serii o Thorze?

Taika Waititi Thor
foto: Capital Pictures/EAST NEWS

Taika Waititi wyciągnął Thora z odmętów mrocznego świata i wywindował go na szczyt popularności, realizując jeden z najlepszych filmów w historii MCU„Thor: Ragnarok”. Teraz ma szansę powrócić jako reżyser innego filmu Marvela. Z końcem sierpnia 2018 nowozelandzki filmowiec spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios w sprawie nowego projektu.

Taika Waititi reżyserem „Strażników Galaktyki vol. 3”?

O spotkaniu Marvel Studios z reżyserem „Thora 3” poinformował portal The Hollywood Reporter w związku ze wstrzymaniem prac nad „Strażnikami Galaktyki vol. 3” po zwolnieniu Jamesa Gunna. Taika Waititi dla wielu fanów był pierwszym typem, jeśli chodzi o zastąpienie Gunna za kamerą, stąd pomysł, że spotkanie mogło dotyczyć właśnie tego projektu. Tym bardziej, że Waititi reprezentuje równie szalony styl i poczucie humoru, co reżyser „Strażników Galaktyki”, a wykreowany przez niego krótkowłosy Thor w „Avengers: Infinity War” ma z nimi wiele wspólnego.

Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, by twórca pokroju Waititiego zgodził się wejść w buty zwolnionego z hukiem kolegi po fachu, za którym wstawiła się cała obsada i inne gwiazdy filmu. Jako twórca niezależnego kina autorskiego, Waititi jest raczej przyzwyczajony do realizowania własnych pomysłów, a łatka „faceta, który zastąpił Gunna po tym, jak strasznie potraktował go Disney” na pewno w niczym mu nie pomoże.

Strażnicy Galaktyki Gunn i obsada

Czy powstanie „Thor 4”?

To, że Taika Waititi usłyszał propozycję zastąpienia Jamesa Gunna, jest oczywiście tylko przypuszczeniem. Spotkanie mogło dotyczyć zupełnie innego filmu, a to, że zbiegło się w czasie z poszukiwaniami nowego reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3” może być czystym przypadkiem. Czy istnieje zatem szansa, że reżyser odwiedził Marvel Studios w sprawie „Thora 4”?

Z pewnością byłoby to spełnieniem marzeń fanów (i fanek!) Thora, który po filmie Waititiego i „Avengers: Infinity War” stał się absolutnym ulubieńcem publiczności. Niestety, choć Taika Waititi nie raz żartował na temat „Thora 4”, a Chris Hemsworth z radością powróciłby do współpracy z nim, czwarta odsłona przygód boga piorunów ma marne szanse na realizację. Kontrakt Hemswortha z Marvel Studios zakończył się po 10 latach i „Avengers 4” będzie prawdopodobnie ostatnim filmem, w jakim zobaczymy boskiego Asgardczyka.

Taika Waititi Chris Hemsworth

Czy Taika Waititi powróci do MCU?

Prócz powyższych opcji, istnieje oczywiście mnóstwo innych możliwości ponownej współpracy Marvel Studios i nowozelandzkiego reżysera. Wraz z nadejściem IV fazy MCU pojawi się cała lista filmów i postaci, które będą potrzebowały kreatywnych głów za kamerą, więc – jeśli tylko Waititi będzie miał na to ochotę – na pewno znajdzie się dla niego kolejny superbohaterski film do wyreżyserowania.  

Tymczasem Taika Waititi pracuje nad swoim nowym autorskim projektem, „Jojo Rabbit”, gdzie pełni funkcję scenarzysty, reżysera i odtwórcy roli… Hitlera – wyimaginowanego przyjaciela tytułowego bohatera produkcji. Choć „Jojo Rabbit” ma bardzo niewiele wspólnego z blockbusterami Marvela, pojawią się w nim twarze znane z MCU – Scarlett Johansson i Sam Rockwell. Film nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Jaki film MCU powinien wyreżyserować Taika Waititi?

Natalia Hluzow
Tagi: News Strażnicy Galaktyki Thor Marvel Taika Waititi James Gunn