Taika Waititi stworzy kolejny film Marvela? Reżyser prowadzi rozmowy w sprawie nowego projektu MCU

Natalia Hluzow
27.08.2018 14:48
Taika Waititi stworzy kolejny film Marvela? Reżyser prowadzi rozmowy w sprawie nowego projektu MCU Fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Reżyser hitu „Thor: Ragnarok” spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios w sprawie kolejnego filmu. Czy zostanie reżyserem „Strażników Galaktyki vol 3”? A może stworzy 4. część serii o Thorze?

Taika Waititi wyciągnął Thora z odmętów mrocznego świata i wywindował go na szczyt popularności, realizując jeden z najlepszych filmów w historii MCU„Thor: Ragnarok”. Teraz ma szansę powrócić jako reżyser innego filmu Marvela. Z końcem sierpnia 2018 nowozelandzki filmowiec spotkał się z przedstawicielami Marvel Studios w sprawie nowego projektu.

Taika Waititi reżyserem „Strażników Galaktyki vol. 3”?

O spotkaniu Marvel Studios z reżyserem „Thora 3” poinformował portal The Hollywood Reporter w związku ze wstrzymaniem prac nad „Strażnikami Galaktyki vol. 3” po zwolnieniu Jamesa Gunna. Taika Waititi dla wielu fanów był pierwszym typem, jeśli chodzi o zastąpienie Gunna za kamerą, stąd pomysł, że spotkanie mogło dotyczyć właśnie tego projektu. Tym bardziej, że Waititi reprezentuje równie szalony styl i poczucie humoru, co reżyser „Strażników Galaktyki”, a wykreowany przez niego krótkowłosy Thor w „Avengers: Infinity War” ma z nimi wiele wspólnego.

Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, by twórca pokroju Waititiego zgodził się wejść w buty zwolnionego z hukiem kolegi po fachu, za którym wstawiła się cała obsada i inne gwiazdy filmu. Jako twórca niezależnego kina autorskiego, Waititi jest raczej przyzwyczajony do realizowania własnych pomysłów, a łatka „faceta, który zastąpił Gunna po tym, jak strasznie potraktował go Disney” na pewno w niczym mu nie pomoże.

EN_01253833_0023 Fot. foto: Rodrigo Reyes Marin/EAST NEWS

Czy powstanie „Thor 4”?

To, że Taika Waititi usłyszał propozycję zastąpienia Jamesa Gunna, jest oczywiście tylko przypuszczeniem. Spotkanie mogło dotyczyć zupełnie innego filmu, a to, że zbiegło się w czasie z poszukiwaniami nowego reżysera „Strażników Galaktyki vol. 3” może być czystym przypadkiem. Czy istnieje zatem szansa, że reżyser odwiedził Marvel Studios w sprawie „Thora 4”?

Z pewnością byłoby to spełnieniem marzeń fanów (i fanek!) Thora, który po filmie Waititiego i „Avengers: Infinity War” stał się absolutnym ulubieńcem publiczności. Niestety, choć Taika Waititi nie raz żartował na temat „Thora 4”, a Chris Hemsworth z radością powróciłby do współpracy z nim, czwarta odsłona przygód boga piorunów ma marne szanse na realizację. Kontrakt Hemswortha z Marvel Studios zakończył się po 10 latach i „Avengers 4” będzie prawdopodobnie ostatnim filmem, w jakim zobaczymy boskiego Asgardczyka.

EN_01287502_0006 Fot. foto: Capital Pictures/EAST NEWS

Czy Taika Waititi powróci do MCU?

Prócz powyższych opcji, istnieje oczywiście mnóstwo innych możliwości ponownej współpracy Marvel Studios i nowozelandzkiego reżysera. Wraz z nadejściem IV fazy MCU pojawi się cała lista filmów i postaci, które będą potrzebowały kreatywnych głów za kamerą, więc – jeśli tylko Waititi będzie miał na to ochotę – na pewno znajdzie się dla niego kolejny superbohaterski film do wyreżyserowania.  

Tymczasem Taika Waititi pracuje nad swoim nowym autorskim projektem, „Jojo Rabbit”, gdzie pełni funkcję scenarzysty, reżysera i odtwórcy roli… Hitlera – wyimaginowanego przyjaciela tytułowego bohatera produkcji. Choć „Jojo Rabbit” ma bardzo niewiele wspólnego z blockbusterami Marvela, pojawią się w nim twarze znane z MCU – Scarlett Johansson i Sam Rockwell. Film nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.