17.01.2020 13:59

Taika Waititi wyreżyseruje film "Star Wars"? Reżyser odniósł się do plotek

Waititi niedawno stworzył nominowanego do Oscara "Jojo Rabbita", niedługo zajmie się tworzeniem filmu o najgorszej drużynie piłkarskiej w historii, a na horyzoncie ma jeszcze "Thora: Love and Thunder" oraz "Akirę". Według plotek, Nowozelandczyk do napiętego grafiku ma dodać jeszcze "Gwiezdne wojny". 

Taika Waititi wyreżyseruje film "Star Wars"? Reżyser odniósł się do plotek
foto: Invision/Invision/East News

A przynajmniej takie doniesienia pojawiły się w internecie 16 stycznia 2020 roku. Informację podał portal Variety, jedna z najbardziej szanowanych hollywoodzkich publikacji. Według nich, Waititi jest w początkowych fazach rozmów z Disneyem na temat filmu z serii "Star Wars". Oczywiście jakiekolwiek szczegóły dotyczące projektu są nieznane, a samo Variety nie wie nawet, w jaki sposób Waititi miałby być zaangażowany w potencjalne nowe "Gwiezdne wojny". 

Waititi stworzy kolejne Gwiezdne wojny?

Do tych rewelacji odniósł się sam Taika Waititi, który na swoich mediach społecznościowych udostępnił okładkę krążka "Rumours" autorstwa Fleetwood Mac. Tytuł albumu po polsku oznacza "plotki":

Zdjęcie na Twitterze skomentował m.in. reżyser Edgar Wright, który napisał, że "to dziwne zdjęcie Hana i Lei". Sam Waititi ma również sporo wspólnego z ostatnimi produkcjami spod znaku "Star Wars". Nie tylko wyreżyserował finałowy odcinek 1. sezonu "The Mandalorian", ale także wystąpił w 3 odcinkach jako droid IG-11. Jego zaangażowanie w produkcje nie uszło uwadze dziennikarzy, którzy chętnie pytali go o długotrwałą współpracę z Disneyem.

Foto: materiały prasowe Imperial CinePix
Foto: materiały prasowe Imperial CinePix
Przeczytaj także Córka więźniów obozu Auschwitz o filmie "Jojo Rabbit": "Rodzice by go pokochali"

Variety zapytało go o chęć nakręcenia filmu z serii "Star Wars", na co Nowozelandczyk odpowiedział słowami:

"

Oj, nic o tym nie słyszałem. "The Mandalorian" był moją szansą na pracę ze szturmowcami. Oczywiście, że bym chciał, ale na razie wystarczy mi granie IG-11, czyli bohatera całego sezonu. "

Film ze świata "Gwiezdnych wojen" ma się pojawić w kinach w grudniu 2022 roku. Być może jego reżyserem będzie właśnie Taika Waititi. 

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także Taika Waititi zdradził prawdziwe imię Baby Yody. Nie jest to Dzieciak