Taika Waititi zrealizuje jeszcze jeden film przed "Thorem: Love and Thunder". Znamy szczegóły produkcji

08.08.2019 11:51
Taika Waititi zrealizuje jeszcze jeden film przed "Thorem: Love and Thunder". Znamy szczegóły produkcji Fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Reżyser "Thora: Ragnarok" nie spieszy się z realizacją kolejnego filmu dla Marvel Studios. Jeszcze w 2019 roku odbędzie się premiera jego filmu "Jojo Rabbit", ale reżyser chce zrealizować jeszcze jeden mniejszy projekt zanim zacznie pracę nad "Thorem: Love and Thunder".

Jak podaje portal Deadline, Taika Waititi ma już pomysł i scenariusz na swój kolejny projekt, który zrealizuje dla studia Fox Searchlight. Tym razem nowozelandzki reżyser przygotuje film na podstawie dokumentu "Next Goal Wins" z 2014 roku w reżyserii Mike'a Bretta i Steve'a Jamisona. Produkcja opowiadała historię holenderskiego trenera Thomasa Rongena, który stara się przekształcić amerykańsko-samoańską drużynę piłkarską z ciągłych przegranych w zwycięzców. 

Taika Waititi zrealizuje film o drużynie piłkarskiej

Film zadebiutował na festiwalu w Tribece w 2014 roku, a także wygrał w kategorii "Najlepszy film dokumentalny" w British Independent Film Awards. Waitii planuje adaptacje dokumentu z producentem Iainem Morrisem. Andy Serkis i jego Imaginarium Productions przejął prawa do filmu w 2015 roku, a następnie oddał je Waititiemu, który zaprosił do współpracy jeszcze Garreta Bascha. Poniżej znajdziecie zwiastun "Next Goal Wins":

Według informacji ze strony Imaginarium Productions, zdjęcia do "Next Goal Wins" mają ruszyć jesienią 2019 roku. Dla Waititiego to kolejny projekt realizowany we współpracy z Fox Searchlight - reżyser zdążył przygotować już dla studia "Jojo Rabbita", który zadebiutuje w kinach w październiku 2019 roku. Twórcy chcą, aby nowe dzieło Nowozelandczyka stanęło do walki o najważniejsze nagrody filmowe za rok 2019. 

Przeczytaj także

Waititi skończył też prace nad scenariuszem do "Thora: Love and Thunder". Zdjęcia do jego nowego filmu mają ruszyć niedługo po zakończeniu pracy nad "Next Goal Wins", czyli na początku 2020 roku. Premiera nowej części przygód Boga Piorunów jest planowana na listopad 2021 roku. Data premiery "Next Goal Wins" pozostaje nieznana.

Zobacz także: Thor: Ragnarok to najbardziej gejowski film Marvela? Waititi skomentował

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.