Tajemnica hełmu Kylo Rena wreszcie wyjaśniona!

Natalia Hluzow
07.10.2017 00:13
Tajemnica hełmu Kylo Rena wreszcie wyjaśniona! Fot. kadr z wideo

Kiedy na ekranach kin pojawił się film „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”, a wraz z nim mroczny Kylo Ren, w głowach milionów fanów na całym świecie zrodziło się pytanie: „Na co mu ten hełm?!”

Jak powszechnie wiadomo, przykład idzie z góry. Wiadomo też, że Kylo Ren wziął sobie to powiedzenie do serca i postanowił brać przykład z dziadka. Przyodział czarne szaty, przeszedł na Ciemną Stronę Mocy i zorganizował sobie niemal taki sam hełm, jaki nosił niegdyś Darth Vader. Niby zrozumiałe, że chciał się upodobnić do swojego wzorca, ale z drugiej strony – Vader miał całkiem solidne podstawy, by ukrywać twarz pod hełmem. Wszak zawarta w nim aparatura utrzymywała go przy życiu. Kylo Ren już niekoniecznie... Tak przynajmniej myśleliśmy do dziś. A w zasadzie do 5 października 2017 roku, kiedy wszystko się wyjaśniło...

Portal Star Wars News Net podczas wizyty na Comic-Conie w Nowym Jorku odkrył, skąd w głowie Kylo wziął się pomysł, by wszędzie chodzić w zasłaniającym twarz i zmieniającym głos hełmie. Otóż przyczyną, dla której Kylo Ren zasłania twarz, jest... chęć ukrycia własnej tożsamości! Właśnie na tego typu wyjaśnienie wszyscy czekaliśmy!

Informacja pochodzi z oficjalnego opisu hełmu, przygotowanego przez Lucasfilm, co można dostrzec na zdjęciu, które portal Star Wars News Net opublikował na swoim Twitterze.

Z opisu wynika, że Kylo Ren - syn Hana Solo i Lei Organy, uczeń Luke’a Skywalkera, a ostatecznie Rycerz Ren, znany jako „Zabójca Jedi”, nosi specjalnie wykonany hełm, by zamaskować swój wizerunek i głos, ponieważ pragnie ukryć swoją tożsamość podczas przechodzenia na Ciemną Stronę Mocy. A więc Kylo Ren najzwyczajniej wstydził się swoich rodziców przed nowymi towarzyszami i nie chciał, by ktoś zarzucił mu, że ma w sobie coś z Jedi. A może nie chciał, by to rodzice wstydzili się jego? Kto wie, jakie niespodzianki na temat Kylo szykują jeszcze dla nas twórcy kolejnych części sagi „Gwiezdne Wojny”...

Nowe wieści z życia Kylo przyjdzie nam poznać dopiero 14 grudnia 2017, kiedy na ekranach kin zagości „Ostatni Jedi”. Tymczasem cieszmy się faktem, że zagadka hełmu Kylo Rena została wreszcie rozwiązana! 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.