07.10.2017 00:13

Tajemnica hełmu Kylo Rena wreszcie wyjaśniona!

Kiedy na ekranach kin pojawił się film „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”, a wraz z nim mroczny Kylo Ren, w głowach milionów fanów na całym świecie zrodziło się pytanie: „Na co mu ten hełm?!”

Tajemnica hełmu Kylo Rena wreszcie wyjaśniona!
foto: kadr z wideo

Jak powszechnie wiadomo, przykład idzie z góry. Wiadomo też, że Kylo Ren wziął sobie to powiedzenie do serca i postanowił brać przykład z dziadka. Przyodział czarne szaty, przeszedł na Ciemną Stronę Mocy i zorganizował sobie niemal taki sam hełm, jaki nosił niegdyś Darth Vader. Niby zrozumiałe, że chciał się upodobnić do swojego wzorca, ale z drugiej strony – Vader miał całkiem solidne podstawy, by ukrywać twarz pod hełmem. Wszak zawarta w nim aparatura utrzymywała go przy życiu. Kylo Ren już niekoniecznie... Tak przynajmniej myśleliśmy do dziś. A w zasadzie do 5 października 2017 roku, kiedy wszystko się wyjaśniło...

Portal Star Wars News Net podczas wizyty na Comic-Conie w Nowym Jorku odkrył, skąd w głowie Kylo wziął się pomysł, by wszędzie chodzić w zasłaniającym twarz i zmieniającym głos hełmie. Otóż przyczyną, dla której Kylo Ren zasłania twarz, jest... chęć ukrycia własnej tożsamości! Właśnie na tego typu wyjaśnienie wszyscy czekaliśmy!

Informacja pochodzi z oficjalnego opisu hełmu, przygotowanego przez Lucasfilm, co można dostrzec na zdjęciu, które portal Star Wars News Net opublikował na swoim Twitterze.

Z opisu wynika, że Kylo Ren - syn Hana Solo i Lei Organy, uczeń Luke’a Skywalkera, a ostatecznie Rycerz Ren, znany jako „Zabójca Jedi”, nosi specjalnie wykonany hełm, by zamaskować swój wizerunek i głos, ponieważ pragnie ukryć swoją tożsamość podczas przechodzenia na Ciemną Stronę Mocy. A więc Kylo Ren najzwyczajniej wstydził się swoich rodziców przed nowymi towarzyszami i nie chciał, by ktoś zarzucił mu, że ma w sobie coś z Jedi. A może nie chciał, by to rodzice wstydzili się jego? Kto wie, jakie niespodzianki na temat Kylo szykują jeszcze dla nas twórcy kolejnych części sagi „Gwiezdne Wojny”...

Nowe wieści z życia Kylo przyjdzie nam poznać dopiero 14 grudnia 2017, kiedy na ekranach kin zagości „Ostatni Jedi”. Tymczasem cieszmy się faktem, że zagadka hełmu Kylo Rena została wreszcie rozwiązana! 

Natalia Hluzow