Tajemniczy zwiastun mrocznego filmu science fiction fantasy „Ayla”

Sergiusz Kurczuk
14.03.2018 13:51
Tajemniczy zwiastun mrocznego filmu science fiction fantasy „Ayla” Fot. materiały promocyjne

Reżyser znany jedynie jako Elias, zaprezentował zapowiedź swojego najnowszego filmu. 

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun najnowszego filmu amerykańskiego reżysera ukrywającego się pod pseudonimem Elias. Mężczyzna zazwyczaj produkuje, ale w 2012 roku podjął się pierwszej próby reżyserskiej. Efektem był horror „Gut”, opowiadającym o mężczyźnie, który znalazł nagranie mrocznego sekretu, rujnującego jego dotychczasowe życie. Twórca słynie z zamiłowania do posępnego klimatu. Jest również scenarzystą i producentem antologii poświęconej twórczości H.P. Lovecrafta. Nic dziwnego, że jego kolejny film zatytułowany „Ayla” spowija niepokojąca aura.

„Ayla” - zwiastun

W Internecie zaprezentowano plakat najnowszej produkcji Eliasa. Widzimy na nim tytułową bohaterkę, którą oplątują konary wyrastające z pniaka. Na pierwszym planie znajduje się stylizowana litera „A”.

Ayla Fot. foto: materiały promocyjne

Fani twórczości Eliasa mogą też podziwiać zwiastun, który posiada podobny klimat, co zaprezentowana powyżej grafika. Trailer filmu „Ayla” cechuje się onirycznym i niepokojącym klimatem. Zresztą przekonajcie się sami:

„Ayla” - o czym jest film?

Chociaż zwiastun nie jest typową zajawką z Hollywood, gdzie wszystko podane jest na tacy, a sceny to najlepsze momenty całej produkcji, można wywnioskować, że główny bohater przeżywa, mimo iż upłynęło wiele lat, wciąż przeżywa śmierć swojej 4-letniej siostry. Mężczyzna po 30 latach postanawia przywrócić ją do życia w dorosłej formie. W zwiastunie pojawia się nawet stwierdzenie, że „obsesja stała się ciałem”. Czy główny bohater popadł w paranoję i jedynie wydaje mu się, że siostra wróciła zza grobu, czy może dziewczyna naprawdę zmartwychwstała z powodu nadnaturalnego wydarzenia? Film znajduje się na pograniczu takich gatunków jak thriller, horror, fantasy i science fiction, więc wiele wskazuje na tę drugą odpowiedź.

W tytułową rolę wcieliła się Tristan Risk. Oprócz niej na ekranie pojawili się Nicholas WilderDee WallaceSarah SchoofsD'Angelo MidiliBill Oberst Jr. oraz Andrew Sensenig. Na razie nie wiadomo kiedy „Ayla” będzie mieć premierę i w jakiej formie film zostanie dystrybuowany. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.