12.07.2018 14:56

Jon M. Chu stworzy własny film o akcji ratunkowej w Tajlandii: Nie pozwolę Hollywood wybielić tej historii

Akcja ratunkowa z Tajlandii przyciągnęła nie tylko uwagę mediów, lecz także filmowców. Kolejna ekipa szykuje się do realizacji filmu o tajskich chłopcach uwięzionych w jaskini.

Jon M. Chu
foto: Shutterstock.com

Przez ostatnie 3 tygodnie oczy całego świata były zwrócone w stronę Tajlandii, gdzie 23 czerwca 2018 roku drużyna piłkarska złożona z 12 chłopców i trenera została uwięziona w jaskini Tham Luang Nang Non. Można było się zatem spodziewać, że pewnego dnia historią tą zainteresują się filmowcy. Zaskakujące jest jednak to, jak szybko ruszyły prace nad filmami o akcji ratunkowej w Tajlandii – i to nie jednej, lecz dwóch odrębnych ekip filmowych.

Tajlandia. Akcja ratunkowa w jaskini będzie tematem 2 filmów

11 lipca 2018 roku informowaliśmy, że amerykańskie studio Pure Flix Entertainment postanowiło zrealizować film o tajskich chłopcach uwięzionych i szczęśliwie wyratowanych z Tham Luang Nang Non. Tego samego dnia swoje przygotowania do produkcji na ten sam temat ogłosił też Jon M. Chu, wyrażając jednocześnie swoje obawy wobec projektu studia Pure Flix.

"

Nie pozwolę Hollywood wybielić historii o akcji ratunkowej w tajskiej jaskini! Nie ma szans. Nie na mojej zmianie. To się nie stanie albo ściągniemy na nich piekło. To jest piękna opowieść o ludziach ratujących innych ludzi. Więc jeśli ktokolwiek chcę się za nią zabierać, lepiej niech podejdzie do niej właściwie i z szacunkiem. "

Jon M. Chu i Ivanhoe Pictures stworzą bardziej autentyczny film o tajskich chłopcach?

Żadne szczegóły dotyczące obsady i twórców projektu Pure Flix nie zostały jeszcze podane, jednak Jon M. Chu zdaje się przeczuwać najgorsze i boi się, że Hollywood po raz kolejny zignoruje kolor skóry autentycznych bohaterów tej historii i zatrudni do ich odgrywania białych aktorów, tak jak to było w przypadku „Ghost in the Shell” czy „Doktora Strange’a” oraz dziesiątek innych filmów.

Jon M. Chu to amerykański reżyser azjatyckiego pochodzenia, który zrealizował do tej pory takie filmy jak „Iluzja 2”, „G.I. Joe Odwet” czy dwie części „Step-Up”. Filmowiec połączy siły z Ivanhoe Pictures – studiem, z którym ostatnio zrealizował „Bajecznie bogatych Azjatów”. Ivanhoe rozpoczęło już rozmowy z najważniejszymi urzędnikami w Tajlandii, zarówno lokalnymi jak i ogólnokrajowymi. Firma prowadzi również rozmowy z innymi studiami zainteresowanymi realizacją filmu o akcji ratunkowej w Tajlandii.

I choć nieznane są jeszcze szczegóły żadnego z projektów dotyczących chłopców uwięzionych w Tham Luang Nang Non, na szczęście znamy już dobre zakończenie tej historii. Ile filmów ostatecznie postanie? Czy produkcja Ivanhoe reżyserowana przez Jona M. Chu będzie lepsza niż projekt Pure Flix? Wszystko zapewne okaże się już niebawem.

Czy chciałbyś zobaczyć film o akcji ratunkowej w Tajlandii?

Natalia Hluzow
Tagi: News