Tak będzie wyglądał młody Tolkien?

Sergiusz Kurczuk
26.07.2017 11:58
Tak będzie wyglądał młody Tolkien? Fot. AllImages/AFF

Całkiem możliwe, że Nicholas Hoult wcieli się w postać w młodego Tolkiena w nadchodzącej biografii pisarza. Aktor i twórcy filmu prowadzą na razie rozmowy.

O filmie poświęconym mistrzowi powieści fantasy mówi się od roku 2013. Wiadomo już, że biografię Tolkiena wyreżyseruje Dome Karukoski. Pojawiła się również informacja, który aktor prawdopodobnie wcieli się w młodego pisarza. Okazuje się, że 27-letni aktor Nicholas Hoult prowadzi pertraktacje z Fox Searchlight i Chernin Entertainment. Rozmowy są podobno dopiero na wstępie, ale Hoult wydaje się faworytem w ubieganiu się o tę rolę. Film zostanie podzielony na trzy części. W pierwszej z nich - w czasach I wojny światowej, główną rolę miałby zagrać Hoult.

Aktor jest znany z wielu filmów, między innymi „Mad Max: Na drodze gniewu” i nowej trylogii „X-Men”. Aktor obecnie ma dużo zawodowych planów. Niebawem ponownie zobaczymy go w roli Beasta w sequelu „X-Men: Dark Phoenix”. Następny film, w którym go zobaczymy to „Rebel in the Rye”, który niedługo będzie miał premierę. Ma też wystąpić w roli Nikoli Tesli w nadchodzącym „The Favourite”. Czy niebawem będzie mógł dopisać do swojej filmografii rolę młodego Tolkiena? Będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Biografia Tolkiena to gratka dla wszystkich miłośników twórcy „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Cała reszta będzie miała okazję poznać losy jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy. Będziemy mogli zobaczyć, co spowodowało, że dzieła pisarza mają niepowtarzalny charakter. I chociaż pewnie zamiast walk armii orków z elfami zobaczymy sceny batalistyczne z czasów I i II wojny światowej, to fani filmów Petera Jacksona na pewno tez będą zadowoleni z seansu. Hoult nie do końca przypomina prawdziwego Tolkiena z czasów młodości, ale powinien się sprawdzić w tej roli. Niejednokrotnie udowodnił, że ma warsztat, który pozwala swobodnie poruszać się po różnych gatunkach filmowych.

Jak widzi się Wam Nicholas Hoult jako młody Tolkien?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.