25.08.2017 11:55

Tak będzie wyglądał plakat do „Ostatnich Jedi”?

Do premiery kolejnej części kosmicznej sagi zostało już niewiele czasu. Najnowsza produkcja Lucasfilm nie ma tradycyjnej promocji. W sieci pojawiło się jednak zdjęcie, które być może zdradza, jak będzie wyglądał plakat do filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatnich Jedi”.

Star Wars Last Jedi, Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi
foto: kadr z filmu

8. część „Gwiezdnych Wojen” ma się ukazać już w grudniu 2017 roku. Na kilka miesięcy przed premierą, większość wytwórni dba już o promocję, która zapewni wysoką frekwencję w kinach. Jednak w przypadku Star Wars, obrano zupełnie inną taktykę. Twórcy wiedzą, że marka jest na tyle rozpoznawalna, że sale kinowe i tak będą pękać w szwach. Postanowiono więc pozostawić fanom niedosyt. Tyczy się to zarówno filmu „Ostatni Jedi”, jak i wciąż niezatytułowanego spin-offa o młodości Hana Solo. W przypadku tej drugiej produkcji właściwie jedyne informacje, jakie się pojawiają na temat filmu, pochodzą z pierwszej ręki. O postępach na bieżąco informuje sam reżyser - Ron Howard, który za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazuje fanom urywki nadchodzącego filmu

W przypadku „Ostatnich Jedi” jest podobnie. Co prawda dostaliśmy pierwszy teaser filmu, wideo zza kuliskilka fotek postaci i pokazano, jak będą wyglądać nowe stworki, ale w porównaniu z innymi filmami, najnowsza część sagi owiana jest tajemnicą. Reżyser Rian Johnson zamieścił ostatnio na Instagramie zdjęcie z montażowni, ale do tej pory nie ukazał się jeszcze oficjalny plakat produkcji. Czy aby na pewno? 

Fani radzą sobie, jak mogą, żeby uchylić rąbka tajemnicy. Tam, gdzie zawodzi ich promocja filmu, sięgają po gadżety z nim związane. I tak jest właśnie w przypadku plakatu. Na jednym z instagramowych kont poświęconych Star Wars, pojawiło się zdjęcie puzzli z bohaterami nadchodzącej części. Po ich ułożeniu oczom ukazuje się grafika, wyglądająca jak plakat filmu. Wskazuje na to kompozycja, która odnosi się do innych plakatów serii. Na obrazku mamy głównych i pobocznych bohaterów (zarówno złych, jak i dobrych), statki kosmiczne, oraz bezkres kosmosu. Znajdują się wszystkie kluczowe elementy, które każdy fan uniwersum George'a Lucasa z pewnością rozpozna. Trudno jednak stwierdzić, czy to rzeczywiście grafika z plakatu do filmu, czy może tylko jakaś jego wstępna wersja. A może obrazek powstał jedynie na potrzeby puzzli? Jak myślicie?

Czy tak będzie wyglądał plakat do 8. części Star Wars?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Star Wars