16.07.2018 11:13

Tak powinien wyglądać Venom! Nowe zdjęcie przedstawiające przerażającego Symbiota trafiło do sieci

„Venom” z Tomem Hardym w roli tytułowej zapowiada się bardzo dobrze. Nowe zdjęcie na pewno ucieszy miłośników kosmicznego antybohatera. 

Amazing Spider-Man vol. 1 #316
foto: kadr z komiksu Amazing Spider-Man vol. 1 #316

„Venom” to kolejny film oparty na komiksach Marvela. Tym razem produkcja nie wyjdzie jednak ze stajni Marvel Studios. Prawa do większości postaci związanych ze Spider-Manem ma Sony. Opowieść o antybohaterze z krwiożerczymi zapędami nie będzie więc tak przyjemna, jak większość filmów dziejących się w świecie MCU. Tytułowy bohater to postać mroczna, drapieżna i niebezpieczna. Kiedy zapowiedziano film, fani Venoma mieli nadzieję, że twórcy nie popełnią błędu Sama Raimiego i nie zrobią z tej postaci jego cukierkowej wersji. Do tej pory pojawiły się dwa zwiastuny. Jednak największe wrażenie zrobiło nowe zdjęcie z filmu, które pokazuje straszliwy pysk potwora. 

„Venom” -  jak będzie wyglądał?

W drugim zwiastunie mieliśmy okazję przejrzeć się uzębionej paszczy i długiemu jęzorowi Venoma. Tym razem możemy zobaczyć z bliska, jak wygląda Symbiot, który połączył się z Eddiem Brockiem. Serwis Entertainment Weekly zaprezentował kolejna oficjalną fotografią z filmu

Venom

Venom prezentuje swój charakterystyczny szeroki „uśmiech”, w którym jest spora dawka złowieszczości. Nie bez powodu ten inspirowany ksenomorfem stwór, podbił serca czytelników komiksów w latach 90. ubiegłego wieku. Jest brutalny i nie waha się zabijać swoich wrogów, podobnie jak Punisher. Twórcy szybko wykorzystali popularność Venoma i zrobili z niego antybohatera na łamach serii „Lethal Protector”. To właśnie ten komiks jest głównym źródłem inspiracji twórców filmu. 

W rozmowie z Entertainment Weekly Tom Hardy, który zagra tytułową postać, wyznał, że fani Venoma będą usatysfakcjonowani. Zobaczymy bowiem scenę, w której Venom odgryza głowę jednego ze swoich wrogów. Nic dziwnego, że film nie będzie przeznaczony dla widzów dorosłych. 

„Venom” nie będzie częścią MCU

Skoro (potencjalnie) idealny kinowy Venom jest w drodze, a idealny (według wielu) kinowy Spider-Man zawojował kina w filmach „Kapitan Ameryka: Civil War”, „Spider-Man: Homecoming” i „Avengers: Infinty War”, wielu miłośników adaptacji komiksów zaczęło się zastanawiać, czy film o Symbiocie rozgrywa się w MCU. W Końcu firmy Marvel Studios i Sony doszły do porozumienia w sprawie Spider-Mana. Od dawna spekuluje się, że „Venom” będzie spin-offem „Spider-Mana: Homecoming” i w filmie zobaczymy nawet występ gościnny Toma Hollanda

Artykuł Entertainment Weekly rozwiewa jednak te nadzieje. Autorzy rozmowy z Tomem Hardym i reżyserem „Venoma” Rubenem Fleischerem napisali, że według twórców, film nie będzie miał nic wspólnego z zeszłoroczną produkcją w reżyserii Jona Wattsa. „Venom” ma rozpocząć nową serię Sony dotyczącą postaci związanych ze Spider-Manem, dziejącą się jednak w zupełnie innym świecie, niż filmu Marvel Studios. Na obrazki takie, jak ten poniżej, nie mamy więc co liczyć. 

„Venom” trafi do kin 5 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Spider-Man Venom Marvel Marvel Comics