Tak zły jak „Catwoman”? Przegląd recenzji „Venoma”

Kamil Kacperski
03.10.2018 10:52
Tak zły jak „Catwoman”? Przegląd recenzji „Venoma” Fot. kadr z wideo

Premiera nowego filmu Sony o antybohaterze odbędzie się już 5 października 2018 roku, więc studio zorganizowano pokazy filmu dla amerykańskiej prasy. Jak krytycy zza oceanu przyjęli „Venoma”?

Odpowiedź brzmi: przeciętnie w porywach do słabo. Niektórzy w swoich reakcjach na Twitterze twierdzili, że „Venom” jest tak zły jak „Catwoman” albo wydany w 2015 roku „Fantastic Four”. Średnia ocen na Rotten Tomatoes wynosi obecnie 4.3/10, natomiast pozytywne oceny wystawiło zaledwie 28% krytyków. Film jest chwalony za wstęp Toma Hardy'ego, który wciela się w Eddiego Brocka oraz podkłada głos postaci tytułowej.

Pochwały kierowano również w kierunku scen akcji oraz efektów specjalnych, chociaż nie wszyscy docenili kunszt wizualnych artystów. Reszta filmu niestety okazała się być porażką - scenariusz jest prosty, a mimo wszystko i tak momentami potrafi skonfundować widzów. Twórcy mieli również problem z odnalezieniem poprawnego tonu w „Venomie”, przez co film czasami jest bardzo poważny (jak w trylogii Nolana o Batmanie), a momentami atakuje głupim humorem, który jest nawet gorszy od najsłabszych momentów MCU. Auć.

Venom - zbiór recenzji

Brandon Davis z portalu Comicbook.com przyznał filmowi ocenę 2/5, a uzasadnił ją w taki sposób:

„Venom” bardzo chce pokazać, że jest gotowy na sequele, ale studio powinno chwilę posiedzieć i się zastanowić, które części filmu zadziałały, a które powinny zostać usunięte. Nie mniej, więcej Toma Hardy'ego w tej roli nie byłoby najgorszą rzeczą na świecie.

Portal The Hollywood Reporter skrytykował Toma Hardy'ego. Oto słowa Todda McCarthy'ego:

Ogromnym problemem jest to, że Eddie jest nieco... głupawy, przez co trudno uwierzyć, że jest tym niesamowitym dziennikarzem, który może przechytrzyć technologicznego geniusza. Nieważne jakie ma problemy jako dziennikarz czy po prostu człowiek - powinien mieć więcej intelektu i sprytu. Niestety, bardziej przypomina charakterem basseta, a nie owczarka niemieckiego. Hardy zawsze miał świetną prezencję i charyzmę, ale to jest jego najmniej interesująca rola i występ.

Chris Nashawty z Entertainment Weekly przyznał „Venomowi” ocenę 3,5/6:

„Venom” nie jest do końca słaby, ale nie jest też zbyt dobry. Jest po prostu średni, przez co jest prosty do zapomnienia. Po prostu jest, bije cię do nieprzytomności, nie będąc pewnym, czy chce być kolejnym filmem o komiksowej postaci, czy woli jednak zamieszać w całym gatunku.

Gamespot nie wystawił filmowi oceny, ale z recenzji Michaela Rougeau wynika, że „Venom” nie jest zbyt dobry:

„Venom” ma wszystkie składniki na bycie niezłym filmem superbohaterskim - gdyby powstał 10 czy 15 lat temu. CGI jest momentami słabe, postaci są puste, problem jest również z tonem filmu - raz jest bardzo poważnie, a raz jest wciśnięty na siłę humor. Do tego postaci damskie są kompletnie pominięte, a całość dopełnia użycie licencjonowanej muzyki, która powoduje, że film jest reliktem przeszłości. 

Charles Pulliam-Moore z io9 stwierdził, że produkcja jest niezłym filmem akcji, a największym problemem jest to, w jaki sposób Sony zapowiadało „Venoma”:

Największą słabością „Venoma” jest to, w jaki sposób Sony promowało ten film. Tak jak akcent Toma Hardy'ego, wygląda na to, że studio nie było pewne tonu produkcji, w związku z czym wysłało to mieszane sygnały. Tak naprawdę to głośny, nieco przaśny film akcji, który po prostu chce, żebyś się zrelaksował, najadł popcornu i dobrze się bawił patrząc na to, jak kosmiczny potwór pozbywa się kolejnych wrogów.

Venom - kiedy premiera?

Premiera „Venoma” odbędzie się już 5 października 2018 roku. Naszą recenzję będziecie mogli przeczytać za to już dzień wcześniej.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.