Takiego „Parku Jurajskiego” jeszcze nie widzieliście

Kamil Dachnij
29.06.2017 13:39
Takiego „Parku Jurajskiego” jeszcze nie widzieliście Fot. kadr z filmu

Co łączy kultowy serial z lat 90. o dinozaurach z wielkim hitem Stevena Spielberga? Pewna artystka dokonała zabawnej podmiany.  

W 1993 roku Steven Spielberg nakręcił bez wątpienia najlepszy film o dinozaurach do tej pory. Jego „Park Jurajski” stał się ogromnym sukcesem i do czasu premiery „Titanica”, najbardziej dochodowym filmem w historii. Pełny nowatorskich jak na tamte czasy efektów specjalnych, film na podstawie powieści Michaela Crichtona, doczekał się trzech kolejnych części. Czwarta z nich, czyli „Jurassic World” z 2015 roku, rozbiła skarbonkę, zarabiając ponad 1.6 miliarda dolarów na całym świecie. Dinozaury znowu były na topie.

Jednak tuż przed filmem twórcy „Szczęk”, w 1991 roku ABC wyemitowało pierwszy odcinek sitcomu „Dinosaurs”, którego stwórcami byli komediowi weterani Michael Jacobs i Bob Young. Tytułowe dinozaury były kukiełkami stworzonymi przez Jim Henson Productions, studio znane przede wszystkim z Muppetów. Fabularnie podobne do „Flintstonów”, „Dinosaurs” opowiadało historię antropomorficznej rodziny Sinclairów, która żyła 60 milionów lat temu przed naszą erą. Serial okazał się wielkim hitem i doczekał się 4. sezonów. I dzięki Jen Lewis, amerykańskiej artystce, jego urocze dinozaury powróciły w zupełnie nowym wydaniu. Mianowicie, zastąpiły wielkie kręgowce z „Parku Jurajskiego”. Zobaczcie zdjęcia:

Zamiast przerażającego T. Rexa, mamy uroczo wyglądającą rodzinę Earla. Zamiana artystki jest na tyle dobra, że faktycznie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie taką wersję filmu. Jej praca z kolei przypomina nam o tym, że żyjemy w czasach, gdzie co chwilę słyszymy o wznowieniach kultowych seriali z lat 90. („Twin Peaks”, „Archiwum X”). Stąd aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie wpadł na przywrócenie „Dinosaurs”. Biorąc pod uwagę, że sequel „Jurassic World” ma nadejść w 2018 roku, byłby to dość opłacalny biznes. A jeśli komuś faktycznie brakuje dinozaurów, to czeka go jeszcze Adolf Hitler ujeżdżający T. Rexa oraz ksiądz, który posiadł umiejętność transformacji w prehistorycznego gada. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.