Takiego „Parku Jurajskiego” jeszcze nie widzieliście

Kamil Dachnij
29.06.2017 13:39
Takiego „Parku Jurajskiego” jeszcze nie widzieliście Fot. kadr z filmu

Co łączy kultowy serial z lat 90. o dinozaurach z wielkim hitem Stevena Spielberga? Pewna artystka dokonała zabawnej podmiany.  

W 1993 roku Steven Spielberg nakręcił bez wątpienia najlepszy film o dinozaurach do tej pory. Jego „Park Jurajski” stał się ogromnym sukcesem i do czasu premiery „Titanica”, najbardziej dochodowym filmem w historii. Pełny nowatorskich jak na tamte czasy efektów specjalnych, film na podstawie powieści Michaela Crichtona, doczekał się trzech kolejnych części. Czwarta z nich, czyli „Jurassic World” z 2015 roku, rozbiła skarbonkę, zarabiając ponad 1.6 miliarda dolarów na całym świecie. Dinozaury znowu były na topie.

Jednak tuż przed filmem twórcy „Szczęk”, w 1991 roku ABC wyemitowało pierwszy odcinek sitcomu „Dinosaurs”, którego stwórcami byli komediowi weterani Michael Jacobs i Bob Young. Tytułowe dinozaury były kukiełkami stworzonymi przez Jim Henson Productions, studio znane przede wszystkim z Muppetów. Fabularnie podobne do „Flintstonów”, „Dinosaurs” opowiadało historię antropomorficznej rodziny Sinclairów, która żyła 60 milionów lat temu przed naszą erą. Serial okazał się wielkim hitem i doczekał się 4. sezonów. I dzięki Jen Lewis, amerykańskiej artystce, jego urocze dinozaury powróciły w zupełnie nowym wydaniu. Mianowicie, zastąpiły wielkie kręgowce z „Parku Jurajskiego”. Zobaczcie zdjęcia:

Zamiast przerażającego T. Rexa, mamy uroczo wyglądającą rodzinę Earla. Zamiana artystki jest na tyle dobra, że faktycznie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie taką wersję filmu. Jej praca z kolei przypomina nam o tym, że żyjemy w czasach, gdzie co chwilę słyszymy o wznowieniach kultowych seriali z lat 90. („Twin Peaks”, „Archiwum X”). Stąd aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie wpadł na przywrócenie „Dinosaurs”. Biorąc pod uwagę, że sequel „Jurassic World” ma nadejść w 2018 roku, byłby to dość opłacalny biznes. A jeśli komuś faktycznie brakuje dinozaurów, to czeka go jeszcze Adolf Hitler ujeżdżający T. Rexa oraz ksiądz, który posiadł umiejętność transformacji w prehistorycznego gada. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.