Damon Herriman zagra Mansona nie tylko u Tarantino. Fincher zatrudnił go do tej samej roli

Natalia Hluzow
30.08.2018 18:22
Damon Herriman zagra Mansona nie tylko u Tarantino. Fincher zatrudnił go do tej samej roli Fot. kadr z serialu „Justified”; HO/AFP/EAST NEWS

Okazuje się, że Damon Herriman wcieli się w rolę Charlesa Mansona nie tylko w filmie „Once Upon a Time in Hollywood”, lecz także w serialu „Mindhunter” w reżyserii Davida Finchera.

Wszystko wskazuje na to, że Hollywood znalazło etatowego Charlesa Mansona. Wczoraj ogłaszaliśmy, że Quentin Tarantino do roli Mansona zatrudnił Damona Herrimana. Dziś świat obiegła wieść, że David Fincher do tej samej roli wybrał… tego samego aktora.

Damon Herriman Charlesem Mansonem u Tarantino i u Finchera

Choć informacja o udziale Herrimana w „Once Upon a Time in Hollywood” pojawiła się jako pierwsza, jak donosi portal Collider – Tarantino nie był pierwszym, który wykorzystał podobieństwo aktora do Charlesa Mansona. David Fincher zatrudnił go do roli przywódcy Rodziny już wcześniej, w związku z pojawieniem się tej postaci w 2. sezonie „Mindhuntera”. Aktor podobno zdążył już nawet zagrać pierwsze sceny w serialu Netfliksa, zanim dołączył do obsady Tarantino.

Co ciekawe, Damon Herriman niemal w tym samym czasie będzie grał 35-letniego i około 50-letniego Mansona. Akcja „Once Upon a Time in Hollywood” toczy się bowiem w 1969 roku, a akcja „Mindhuntera 2” – w latach 80., kiedy przestępca odsiaduje już swój wyrok.

„Once Upon a Time in Hollywood” – najnowsze dzieło Quentina Tarantino

Quentin Tarantino w filmie „Once Upon a Time in Hollywood” zgromadził prawdziwą plejadę gwiazd Hollywood. Damon Herriman znalazł się towarzystwie takich sław jak: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Al Pacino, Margot Robbie, Burt Reynolds oraz wielu, wielu innych aktorów znanych z kina i telewizji.

Once-Upon-A-Time-in-Hollywood-Quentin-Tarantino-zatrudnil-kolejne-gwiazdy-ktore-zagraja-slynne-postaci_article Fot. foto: Stephen Lovekin/REX/Shutterstock/EAST NEWS; Eric Charbonneau/REX/Shutterstock/EAST NEWS; ANGELA WEISS/EAST NEWS; AP/FOTOLINK/EAST NEWS; Headlinephoto / Splash News/EAST NEWS; REX/Shutterstock/EAST NEWS; FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS; TM/ROT/Capital Pictures/EAST NEWS

Najnowszy film Tarantino opowie o zmieniającej się kulturze w Hollywood u schyłku lat 60., w której nie potrafią odnaleźć się główni bohaterowie – Rick Dalton (DiCaprio) i Cliff Booth (Pitt). Istotną rolę w ich historii ma odegrać Sharon Tate (Robbie) i jej mąż, Roman Polański, w którego wcieli się polski aktor – Rafał Zawierucha. W filmie ma pojawić się temat zabójstwa Tate, w związku z czym pojawi się również Charles Manson i członkowie jego bandy.

„Once Upon a Time in Hollywood” trafi do kin 26 lipca 2019 roku.

„Mindhunter” sezon 2 – kiedy premiera?

Serial Davida Finchera zadebiutował na platformie Netflix w 2017 roku, stając się jednym z najbardziej prestiżowych projektów serwisu. Opowiada historię Holdena Forda i Billa Tencha (Jonathan Groff i Holt McCallanay), którzy w latach 70. zmienili oblicze kryminologii. Główny bohater, Holden Ford, jest absolutnym pionierem w dziedzinie profilowania seryjnych zabójców, co sprawia, że na każdym kroku spotyka się z przeszkodami ze strony skostniałych umysłów. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest doświadczony agent, Bill Tench, jednak i on nie do końca akceptuje metody stosowane przez Forda.

667_Mindhunter_107_unit_01740R5 Fot. foto: materiały prasowe Netflix

Pierwszy sezon „Mindhuntera” toczył się z końcem lat 70. Drugi ma obejmować okres od 1979 do 1981 roku i skupiać się na słynnej sprawie serii zabójstw dzieci w Atlancie. Do grona seryjnych morderców odgrywanych w serialu, poza Mansonem, dołączą także Dennis Rader i David Berkowitz, znani pod pseudonimami Dusiciel BTK i „Syn Sama”.

Data premiery „Mindhuntera 2” nie została jeszcze ogłoszona. Nie wiadomo więc, czy Damona Herrimana w roli Charlesa Mansona zobaczymy najpierw u Tarantino czy u Finchera. Jedno jest pewne – w obydwu przypadkach możemy spodziewać się naprawdę porządnego sportretowania najsłynniejszego przestępcy w popkulturze.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.