„Tau”: Gary Oldman jako złowieszczy dom w zwiastunie nowego filmu Netfliksa

Natalia Hluzow
20.06.2018 13:31
„Tau”: Gary Oldman jako złowieszczy dom w zwiastunie nowego filmu Netfliksa Fot. kadr z filmu "Tau"

„Tau” to nowy thriller psychologiczny Netfliksa, w którym czarnym charakterem jest... smart house. W rolę sterującej nim sztucznej inteligencji wciela się sam Gary Oldman.

„Bez krat. Bez strażników. Bez ucieczki” – to slogan, który promuje najnowszy film Netfliksa. „Tau” zapowiadany jest jako thriller psychologiczny, który skupia się na nowych technologiach i sterującej nimi sztucznej inteligencji. W obsadzie znaleźli się Maika Monroe („Coś za mną chodzi”), Ed Skrein („Deadpool”) i Gary Oldman („Leon Zawodowiec”), jednak zdobywca Oscara nie pojawi się na ekranie. Zamiast tego usłyszymy go w roli złowieszczego smart house’u.

tau Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Tau” – thriller sci-fi Netfliksa o smart housie

W filmach sci-fi straszono nas już buntem maszyn („Matrix”, „Terminator”), przyszłością, w której androidy będą bardziej ludzkie od ludzi („Blade Runner 2049”, „A.I. Sztuczna Inteligencja), a nawet uwięzieniem w wirtualnej rzeczywistości („Black Mirror”). Tym razem wybór padł na ekskluzywne, inteligentne domy, które zdobywają coraz większą popularność wśród ceniących nowoczesność osób.

Akcja filmu „Tau” toczy się w futurystycznym smart housie stworzonym przez tajemniczego konstruktora (Ed Skrein), który porywa młodą kobietę (Monroe), by wykorzystać ją do testowania swojego wynalazku. Główna bohaterka zostaje umieszczona w domu sterowanym przez sztuczną inteligencję (Oldman) i stara się zrobić wszystko, by z niego uciec. Tau nie wykazuje jednak przyjacielskich zamiarów…

 „Tau” – oficjalny zwiastun filmu

„Tau” to kolejna - po „The Titan”„Anihilacji” czy „Altered Carbon” - oryginalna produkcja Netfliksa osadzona w gatunku science-fiction. Tym razem jednak twórcy filmu szczycą się jego niskim (a nie wysokim) budżetem, pomimo którego udało im się zrealizować trzymające w napięciu, mroczne widowisko science-fiction. Czy efekt okaże się równie imponujący, co zapowiedzi? Pierwszych wrażeń dostarcza oficjalny zwiastun filmu.

W filmie „Tau” trudno nie dostrzec inspiracji wieloma przedstawicielami gatunku sci-fi – od „Cube”, przez „Matriksa” po odcinki „Black Mirror”. Twórcami produkcji są Noga Landau, która odpowiada za scenariusz, i Federico D’Alessandro, który wyreżyserował film. „Tau” zadebiutuje na platformie Netflix 29 czerwca 2018.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.