31.07.2017 15:59

Teaser do „Mother!” Darrena Aronofsky'ego

Na nowy film Darrena Aronofsky'ego czekają nie tylko fani jego twórczości. „Mother!” będzie horrorem. W sieci pojawił się pierwszy teaser nowej produkcji.

Teaser do „Mother!” Darrena Aronofsky'ego
foto: kadr z filmu

Darren Aronofsky jest mistrzem budowania niepokojącego klimatu. Udowodnił to filmami „Requiem dla snu”, „Pi” oraz „Czarny Łabędź”. Aż dziwne, że do tej pory nie nakręcił żadnego horroru. Jednak już niebawem w kinach pojawi się pierwszy film grozy filmowca pod tytułem „Mother!”. W rolach głównych wystąpią Jennifer Lawrence i Javier Bardem. Pisaliśmy już o plakacie do najnowszej propozycji od Aronofsky'ego. Tym razem w sieci pojawił się pierwszy teaser do filmu.

Film był trzymany w tajemnicy, mimo że do premiery zostało kilka miesięcy. Dopiero teraz studio Paramount zdecydowało się przybliżyć widzom więcej informacji. Niestety są to informacje szczątkowe, bo teaser nie wychodzi za bardzo poza to, co zostało zapowiedziane w krótkim opisie filmu. Wiadomo, że związek dwójki głównych bohaterów zostanie wystawiony na próbę, gdy w ich domu pojawi się niespodziewany i nieproszony gość. W filmie wystąpią ponadto Ed Harris, Michelle Pfeiffer, Domhnall Gleeson, Brian Gleeson, Stephen McHattie, Kristen Wiig i Stefan Simchowitz. Za scenariusz odpowiada Jóhann Jóhannsson.

30-sekundowy trailer robi wrażenie. Zaczyna się dość spokojnie, powoli atmosfera się zagęszcza, by pod koniec uderzyć widza potężną dawką grozy. Większą część teasera stanowi scena, w której główna bohaterka, wałęsa się samotnie po pustym domu. W tle słyszymy niepokojące fragmenty wypowiedzi bohaterów filmu. Nagle dziewczyna słyszy pukanie do drzwi. Gdy je otwiera, naszym oczom ukazują się niezbyt przyjemne obrazy. Miejmy nadzieję, że film Aronofsky'ego nie zawiedzie fanów jego dzieł i miłośników horrorów. Polska premiera zapowiedziana jest na 3 listopada.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Darren Aronofsky Zwiastuny