06.06.2017 13:51

Teledysk do utworu „Cichosza” promuje „Legendy Polskie”

Powraca cykl „Legendy Polskie” tworzony przez Tomasza Bagińskiego. W sieci zadebiutował klip promujący kolejną odsłonę serii.

Teledysk do utworu „Cichosza” promuje „Legendy Polskie”
foto: kadr z wideo

„Legendy Polskie”, to projekt współtworzony z portalem Allegro. W jego ramach jeszcze w 2015 roku ukazały się takie krótkometrażowe dzieła, jak „Smok” i „Twardowsky”. Kolejna część została zatytułowana „Twardowsky 2.0” i ukazała się już w 2016 roku, natomiast „Operację Bazyliszek” opublikowano w listopadzie, a „Jagę” w grudniu 2016.

Minęło półtorej roku i oto „Legendy Polskie” powracają. No może nie do końca, bo to teledysk z muzyką z cyklu. Poniższy klip jest dziełem Tomka Suwalskiego, zaś autorem zdjęć został Jacek Drofiak. W wideo pojawiają się Tomasz Drabek, Michalina Olszańska, Karolina Gilon, Marcin Płodziszewski, oraz Piotr Lipko. Postprodukcją zajęła się firma Platige Image.

Sama muzyka to cover utworu „Cichosza” autorstwa Grzegorza Turnaua. Nowa interpretacja to dzieło Marcina Macuka i Krzysztofa Zalewskiego. A na ekranie? Fani „Legend Polskich” znajdą tu całe mnóstwo nawiązań do poprzednich części cyklu. Klip zostaje zaś zwieńczony sceną, której nie powstydziłby się George Miller w serii „Mad Max”, ani twórcy „Szybkich i wściekłych”:

Utwór, a także inne, które składają się na ścieżkę dźwiękową „Legend Polskich”, można pobrać ze strony Allegro.

Marcin Dyczak, dyrektor marketingu serwisu Allegro.pl, tak opisywał „Legendy Polskie”:

"

Zależy nam, żeby zbudować cały świat „legendarnego uniwersum”. Nie chcemy jednak, żeby to było nasze ostatnie słowo. Pozwólcie dać się zaskoczyć. Koncepcja budowy całego świata daje nam szeroki wachlarz możliwości. Jesteśmy w ciągłym procesie poszukiwania najlepszych i najbardziej odpowiednich dla tego projektu bohaterów i historii, które stworzą nasz legendarny świat. "

Tymczasem Tomasz Bagiński pracuje u boku Netflixa nad serialową odsłoną „Wiedźmina”. Platforma streamingowa udostępniła już synopsis produkcji.

Robert Skowronski
Tagi: News Tomasz Bagiński