23.05.2019 13:23

"Tenet" najnowszym filmem Christophera Nolana. Kiedy premiera i kto w nim zagra?

Christopher Nolan ujawnił tytuł swojego kolejnego filmu. "Tenet" to pierwszy film reżysera od czasu "Dunkierki". Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego dzieła.

"Tenet" Christopher Nolan
fot: AFP/EAST NEWS

Najnowsze dzieło Nolana nosi tytuł "Tenet". Informacja ta obiegła świat 22 maja 2019 roku i natychmiast wzbudziła ogromne zainteresowanie: do tej pory wszystko dotyczące nowego filmu Nolana było owiane tajemnicą. Nie jest to zaskoczeniem, taki zabieg jest charakterystyczny dla reżysera, który informacji o swoich filmach strzeże jak oka w głowie. Teraz wytwórnia Warner Bros potwierdziła informację rozpoczęciu zdjęć do filmu. Co jeszcze ujawnili?

"Tenet" Christophera Nolana - obsada

Obsada filmu jest imponująca. Kogo zatem zobaczymy na wielkim ekranie? Johna Davida Washingtona, jako aktora prowadzącego, u którego boku wystąpi Aaron Taylor-Johnson, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Clémence Poésy i ulubieniec reżysera Michael Caine.

Incepcja
Incepcja
Przeczytaj także Michael Caine nareszcie wytłumaczył ostatnią scenę „Incepcji”

Za zdjęcia odpowiedzialny będzie Hoyte van Hoytema i zdobywca Oscara za muzykę do filmu "Czarna Pantera" Ludwig Göransson. Tym razem Christopher Nolan nie będzie współpracować z Hansem Zimmerem.

"Tenet" Christophera Nolana - fabuła

Christopher Nolan postanowił zabrać się za kino szpiegowskie. Nie wiadomo jeszcze, o czym dokładnie będzie jego najnowszy film, ale pojawiają się głosy, że odniesie sukces na miarę "Jamesa Bonda". Wiadomo, że Nolan odwiedzi aż do siedmiu krajów w celu stworzenia najnowszej produkcji.

"Tenet" Christopher Nolan - premiera

"Tenet" Christophera Nolana zadebiutuje 17 lipca 2020 roku. Nie wiadomo jednak, czy data dotyczy całego świata czy tylko Stanów Zjednoczonych. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Zobacz także: W jakiej kolejności oglądać nieoficjalną trylogię o Dunkierce?

Karolina Woźniak
Tagi: Film Christopher Nolan Nowości filmowe