18.03.2020 16:24

"Tenet": nawet gwiazdor nowego dzieła Christophera Nolana nie ma pojęcia, o czym jest film

Najnowszy film Christophera Nolana to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Okazuje się jednak, że nawet jedna z największych gwiazd nie ma pojęcia, czego właściwie dotyczy fabuła.

Foto: Euan Cherry / WENN/agefotostock/East News
Foto: Euan Cherry / WENN/agefotostock/East News

Filmy Christophera Nolana zawsze odbijają się szerokim echem w środowisku filmowym. Zawiła, zagadkowa fabuła to znak rozpoznawczy reżysera. "Incepcję", czy "Memento" odbiorcy niejednokrotnie rozkładali na czynniki pierwsze, by dokładniej zrozumieć meandry fabularne. Okazuje się, że najnowszy film Nolana - "Tenet" - stanowi zagwozdkę nawet dla aktorów. A przynajmniej jednego z nich.

"Tenet" - nawet Michael Caine nie ma pojęcia o czym jest nowy film Christophera Nolana

Fabuła filmu "Tenet" okryta jest ścisła tajemnicą. Na tyle ścisłą, że nawet Michael Caine (który wciela się w jednego z bohaterów) nie ma pojęcia, o czym właściwie jest produkcja. W jednym z ostatnich wywiadów wieloletni współpracownik reżysera wyznał:

"

[Christopher Nolan - przyp. red.] jest tak tajemniczy, że nie pozwolił mi nawet przeczytać całego scenariusza. Jedyne co dostałem to jeden dzień pracy i strony związane z moją postacią. Zrobiłem swoje i nagrywałem wyłącznie z Johnem Davidem. Do tamtego czasu o niczym nie słyszałem. "

Incepcja
Incepcja
Przeczytaj także "Tenet" będzie kontynuacją "Incepcji"? Nowa teoria fanów na temat filmu Nolana

Cóż, Michael Caine wie przynajmniej, że występuje we wspólnych scenach z aktorem wcielającym się w głównego bohatera. To zawsze coś. Poza tym, jedyne co wie, to fakt, że fabuła filmu strzeżona jest ścisłą tajemnicą. 

QUIZ: Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?
QUIZ: Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?
Przeczytaj także QUIZ: Jak dobrze znasz filmy Christophera Nolana?

Co wiemy my? Głównym bohaterem filmu jest tajny agent, który za pomocą podróży w czasie musi zapobiec wybuchowi III Wojny Światowej. A przynajmniej tak nam się na obecną chwilę wydaje. Ma się również pojawić organizacja zwana The Afterlife. Nawet opublikowany w sieci enigmatyczny teaser oferuje więcej pytań, niż odpowiedzi.

Tenet
Tenet
Przeczytaj także "Tenet" - Nolan zaprezentował odjechany zwiastun swojego nowego filmu

"Tenet" ma być thrillerem, w którym obok Michaela Caine'a i Johna Davida Washingtona wystąpią Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia i Kenneth Branagh. Premiera zaplanowana jest na 17 lipca 2020 roku. 

Zobacz też: Wszystkie filmy Christophera Nolana w Szczerym Zwiastunie od Screen Junkies 

Tagi: Film News Christopher Nolan thriller michael Caine