"Terminator: Mroczne przeznaczenie" - pierwsze reakcje na nową odsłonę serii

21.10.2019 09:34
"Terminator: Mroczne przeznaczenie" - pierwsze reakcje na nową odsłonę serii Fot. kadr z filmu Terminator: Mroczne przeznaczenie

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie". Wielu widzów uważa, że tytuł dorównuje oryginalnej serii Jamesa Camerona.

Długo wyczekiwana kontynuacja serii "Terminator" już niedługo zadebiutuje na ekranach kin na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych odbył się przedpremierowy pokaz nowej produkcji twórcy "Deadpoola". Okazuje się, że pierwsze opinie o filmie "Terminator: Mroczne przeznaczenie" są zaskakująco pozytywne.

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" - pierwsze reakcje na film

Największą atrakcją nowego "Terminatora" był fakt, że do serii na dobre powrócili Linda Hamilton i Arnold Schwarzenegger. Gwiazdy oryginalnej produkcji w reżyserii Jamesa Camerona ponownie wcielą się w głównych bohaterów. Nie oznacza to jednak, że w produkcji Tima Millera zabrakło nowych postaci. W obsadzie zobaczymy między innymi Mackenzie DavisGabriela Lunę i Natalia Reyes. Produkcja ignoruje wszystkie filmy, które ukazały się po "Terminatorze 2".

Przeczytaj także

Jak dziennikarze ocenili "Terminatora: Mroczne przeznaczenie"?

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" to najlepszy film od czasów "Terminatora 2". Ma niesamowite sceny akcji i uwielbiam to, w jaki sposób umieszczono 3 bohaterki, które kopią tyłek. Wspaniale jest zobaczyć znowu Lindę Hamilton jako Sarah Connor.

Czy "Terminator: Mroczne przeznaczenie" to najlepszy film od "Terminatora 2"? Tak. Powrót Lindy Hamilton robi WIELKĄ różnicę, Mackenzie Davis kopie wszystkim tyłki oraz Natalia Reyes, która jest wspaniałą kotwicą. Rev-9 w wykonaniu Gabriela Luny to mistrzostwo. Fizyczność, efekty specjalne, walki - wszystko się zgadza! Cieszę się, że zrobili kolejną część.

Chociaż "Terminator" to marka Arnolda, z "Mrocznego przeznaczenia" jasno wynika, że nie był kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu. To była Linda Hamilton. Jest w tym niesamowita, a cały film jest bardzo przyzwoity. (Ostatnio broniłem wszystkich sequeli "Terminatora", więc zróbcie z tym, co uważacie za stosowne).

Byłem sceptycznie nastawiony do "Terminatora: Mroczne przeznaczenie". Zwiastuny nie były zbyt zachwycające, nawet mi sie podobały, a największą różnicę (w porównaniu do sequeli po "Terminatorze 2") jest Linda Hamilton. To zawsze była JEJ historia, a Hamilton dodaje jej dodatkowej wagi.

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" to w zasadzie "Terminatora: Przebudzenie Mocy". Satysfakcjonujący, ekscytujący reboot, który w zasadzie jest połączeniem najlepszych części "Terminatora 1" i "Terminatora 2". Davis, Reyes i Hamilton są świetne, sceny akcji niesamowite i chociaż nie ma tu nic nowego, to najlepszy "Terminator 3", który powstał. Terminator powrócił.

Jestem podekscytowany doniesieniem, że "Terminator: Mroczne Przeznaczenie" jest najlepszym sequelem serii od "Terminatora 2". To powrót do korzeni - w pewien sposób przypomina "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy", ale nowi bohaterowie są fantastyczni, wspaniale jest zobaczyć legendy kopiące tyłki i wspaniałą akcję.

"Terminator: Mroczne Przeznaczenie" to najlepszy sequel po "Terminatorze 2". W roku pełnym bardzo satysfakcjonujących filmów akcji, nowy "Terminator" jest ekscytujący, intensywny i non stop, ale to również urocza historia o czynieniu dobra. Arnold jest świetny, Linda rządzi, ale Mackenzie Davis zgarnia wszystko.

"Terminator: Mroczne Przeznaczenie" jest lepszy, niż sądzicie. Trudno być "Przebudzeniem Mocy" filmów o Terminatorze i w sumie udaje mu się to. Brakuje jednak innowacji Camerona, ewolucji i umiejętności reżyserskich. Arnold jest fantastyczny - to jego najlepszy występ od czasów "Terminatora 2".

Jak widać, większość dziennikarzy ma bardzo podobne spostrzeżenia. Film jest zdecydowanie najlepszą produkcją serii od czasów "Dnia sądu". Recenzenci chwalą występy gwiazd oryginalnych produkcji, ale zachwytów nie zabrakło również nad nowymi nazwiskami w obsadzie. Wiele osób porównuje "Mroczne Przeznaczenie" do "Przebudzenia Mocy". Wygląda więc na to, że produkcja Tima Millera powinna spodobać się wiernym fanom "Terminatora".

Przeczytaj także

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" - kiedy premiera?

Produkcja trafi na ekrany amerykańskich kin już 31 października 2019. W Polsce "Terminator: Mroczne przeznaczenie" zadebiutuje kilka dni później. Premiera odbędzie się 8 listopada 2019 roku. W pozostałych rolach wystąpili Edward Furlong, Enrique Arce oraz Diego Boneta.

Przeczytaj także

Zobacz też: Reżyser nowego "Terminatora" twierdzi, że film przerazi mizoginistycznych trolli

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.