Thanos miał dosiadać wielkiego mrocznego nietoperza w "Avengers: Infinity War"

30.07.2020 11:04
Thanos miał dosiadać wielkiego mrocznego nietoperza w "Avengers: Infinity War" Fot. kadr z filmu "Avengers: Infinity War"/Marvel Studios

Pamiętacie plotki o tym, że Hulk miał wyskoczyć ze stroju Hulkbustera w ostatniej bitwie z "Avengers: Infinity War"? Cóż, wygląda na to, że wycięto z filmu zdecydowanie więcej.

Z filmów w trakcie produkcji wycinane jest wiele rzeczy - zapytajcie tylko Zacka Snydera, który dopiero lata po premierze "Ligi Sprawiedliwości" będzie mógł zaprezentować swoją pełną wizję w nadchodzącej specjalnej wersji produkcji przeznaczonej na HBO Max. Czasami jest jednak mniej drastycznie, a zmiany są bardziej kosmetyczne, aniżeli zmieniające znacząco fabułę.

Thanos miał latać na wielkim nietoperzu

Właśnie taką zmianę przeprowadzili w filmie "Avengers: Infinity War" bracia Russo, odpowiedzialni za reżyserię produkcji. Z relacji J.S. Marantza, szkicownika koncepcyjnego i artysty, dowiadujemy się, że pierwotnie Thanos miał przywołać podczas walki z Doktorem Strange'em wielkiego nietoperza, który prezentował się następująco:

Przeczytaj także

Na pierwszy rzut oka powód usunięcia tego stwora jest dość prosty - wygląda nieco zbyt przerażająco, jak na standardy Marvel Cinematic Universe. Z drugiej strony twórcy mogli też nie chcieć nadwyrężać ogromnego budżetu na potrzeby jednej kreatury, która byłaby obecna na ekranie przez kilkanaście sekund.

Z relacji Marantza wynika jednak, że pierwotnie takie kreatury miały mieć większą rolę w filmie. Uważacie, że byłyby dobrym dodatkiem do "Avengers: Infinity War"?

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.