30.07.2020 11:04

Thanos miał dosiadać wielkiego mrocznego nietoperza w "Avengers: Infinity War"

Pamiętacie plotki o tym, że Hulk miał wyskoczyć ze stroju Hulkbustera w ostatniej bitwie z "Avengers: Infinity War"? Cóż, wygląda na to, że wycięto z filmu zdecydowanie więcej.

Thanos miał dosiadać wielkiego mrocznego nietoperza w "Avengers: Infinity War"
foto: kadr z filmu "Avengers: Infinity War"/Marvel Studios

Z filmów w trakcie produkcji wycinane jest wiele rzeczy - zapytajcie tylko Zacka Snydera, który dopiero lata po premierze "Ligi Sprawiedliwości" będzie mógł zaprezentować swoją pełną wizję w nadchodzącej specjalnej wersji produkcji przeznaczonej na HBO Max. Czasami jest jednak mniej drastycznie, a zmiany są bardziej kosmetyczne, aniżeli zmieniające znacząco fabułę.

Thanos miał latać na wielkim nietoperzu

Właśnie taką zmianę przeprowadzili w filmie "Avengers: Infinity War" bracia Russo, odpowiedzialni za reżyserię produkcji. Z relacji J.S. Marantza, szkicownika koncepcyjnego i artysty, dowiadujemy się, że pierwotnie Thanos miał przywołać podczas walki z Doktorem Strange'em wielkiego nietoperza, który prezentował się następująco:

Thanos
Thanos
Przeczytaj także Naukowcy przewidują, jak będzie wyglądał świat w 2100 roku. Thanos byłby zachwycony

Na pierwszy rzut oka powód usunięcia tego stwora jest dość prosty - wygląda nieco zbyt przerażająco, jak na standardy Marvel Cinematic Universe. Z drugiej strony twórcy mogli też nie chcieć nadwyrężać ogromnego budżetu na potrzeby jednej kreatury, która byłaby obecna na ekranie przez kilkanaście sekund.

Z relacji Marantza wynika jednak, że pierwotnie takie kreatury miały mieć większą rolę w filmie. Uważacie, że byłyby dobrym dodatkiem do "Avengers: Infinity War"?

Thanos
Thanos
Przeczytaj także Czy domniemany przeciwnik Marvela będzie potężniejszy niż Thanos? Szalony Tytan wielokrotnie go pokonał
Tagi: News Marvel Avengers: Infinity War