Jak pierwotnie miał wyglądać Thanos? Jego zdjęcie sprawi, że będziecie mieli koszmary

Kamil Kacperski
25.10.2018 15:55
Jak pierwotnie miał wyglądać Thanos? Jego zdjęcie sprawi, że będziecie mieli koszmary Fot. kadr z wideo

Twórcy "Avengers" od początku wiedzieli, że w scenie po napisach końcowych pokażą Thanosa. Jednak początkowo miał być dziełem nie speców od CGI, tylko charakteryzatorów.

Film "Avengers" z 2012 roku był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym - Marvel Studios pokazało, że lata pracy nad ich filmowym uniwersum nie poszły na marne, a osiągnięcia produkcji zainspirowały m.in. DC i Universal do tego, aby spróbować sił w budowaniu własnych światów. Jednak to właśnie komiksowy gigant pozostał niedoścignionym wzorem dla innych.

Produkcja zapowiedziała również przyszłość całej serii - w scenie po napisach końcowych widzowie mieli okazję poznać Thanosa. Od tamtego momentu fani cały czas mogli odczuwać pewien niepokój, wiedząc, że prędzej czy później Szalony Tytan pojawi się w życiu Avengerów i prawdopodobnie mocno w nich namiesza. Skutki spotkania herosów z fioletowym kosmitą mogliśmy zobaczyć w filmie "Avengers: Infinity War", który zadebiutował w kinach aż 6 lat po pierwszej odsłonie przygód drużyny Marvela. Jednak Thanos, którego zobaczyliśmy w "Infinity War", wyglądał zgoła inaczej, niż pierwotnie planowano. 

Jak na początku wyglądał Thanos?

Musimy cofnąć się do roku 2011, gdy Joss Whedon ciężko pracował przy post-produkcji "Avengers". Wiedział, że musiał jeszcze nagrać scenę po napisach końcowych, więc zlecił swoim charakteryzatorom przygotować make-up, który zamieni aktora Damiona Poitiera w Thanosa. Oto, co przygotowali artyści:

thanos Fot. foto: facebook.com/Ironheadstudio

Całe szczęście, że efekt finalny został mocno podrasowany efektami specjalnymi, ponieważ make-up przygotowany przez charakteryzatorów jest straszny - dosłownie i w przenośni.

Kiedy premiera Avengers 4?

Thanosa, przygotowanego przez artystów CGI i odgrywanego przez Josha Brolina, zobaczymy w filmie "Avengers 4", czyli niezatytułowanej dotychczas kontynuacji "Avengers: Infinity War". Na temat produkcji powstała ogromna ilość fanowskich teorii. Czy któraś z nich okaże się być prawdziwa? Tego dowiemy się dopiero pod koniec kwietnia 2019 roku, gdy film trafi do kin.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.