25.10.2018 15:55

Jak pierwotnie miał wyglądać Thanos? Jego zdjęcie sprawi, że będziecie mieli koszmary

Twórcy "Avengers" od początku wiedzieli, że w scenie po napisach końcowych pokażą Thanosa. Jednak początkowo miał być dziełem nie speców od CGI, tylko charakteryzatorów.

Thanos
foto: kadr z wideo

Film "Avengers" z 2012 roku był ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym - Marvel Studios pokazało, że lata pracy nad ich filmowym uniwersum nie poszły na marne, a osiągnięcia produkcji zainspirowały m.in. DC i Universal do tego, aby spróbować sił w budowaniu własnych światów. Jednak to właśnie komiksowy gigant pozostał niedoścignionym wzorem dla innych.

Produkcja zapowiedziała również przyszłość całej serii - w scenie po napisach końcowych widzowie mieli okazję poznać Thanosa. Od tamtego momentu fani cały czas mogli odczuwać pewien niepokój, wiedząc, że prędzej czy później Szalony Tytan pojawi się w życiu Avengerów i prawdopodobnie mocno w nich namiesza. Skutki spotkania herosów z fioletowym kosmitą mogliśmy zobaczyć w filmie "Avengers: Infinity War", który zadebiutował w kinach aż 6 lat po pierwszej odsłonie przygód drużyny Marvela. Jednak Thanos, którego zobaczyliśmy w "Infinity War", wyglądał zgoła inaczej, niż pierwotnie planowano. 

Jak na początku wyglądał Thanos?

Musimy cofnąć się do roku 2011, gdy Joss Whedon ciężko pracował przy post-produkcji "Avengers". Wiedział, że musiał jeszcze nagrać scenę po napisach końcowych, więc zlecił swoim charakteryzatorom przygotować make-up, który zamieni aktora Damiona Poitiera w Thanosa. Oto, co przygotowali artyści:

thanos

Całe szczęście, że efekt finalny został mocno podrasowany efektami specjalnymi, ponieważ make-up przygotowany przez charakteryzatorów jest straszny - dosłownie i w przenośni.

Kiedy premiera Avengers 4?

Thanosa, przygotowanego przez artystów CGI i odgrywanego przez Josha Brolina, zobaczymy w filmie "Avengers 4", czyli niezatytułowanej dotychczas kontynuacji "Avengers: Infinity War". Na temat produkcji powstała ogromna ilość fanowskich teorii. Czy któraś z nich okaże się być prawdziwa? Tego dowiemy się dopiero pod koniec kwietnia 2019 roku, gdy film trafi do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: Avengers Marvel