04.09.2018 14:34

Thanos twarzą nowej kampanii Nike w fanowskiej przeróbce

Kilka dni temu Nike ogłosił nową kampanię reklamową, której twarzą stał się kontrowersyjny futbolista Colin Kaepernick. BossLogic postanowił stworzyć swoją wersję plakatu, w której sportowca zastąpił Thanos.

Colin Kaepernick x Nike
foto: materiały prasowe

O Colinie Kaepernicku zrobiło się głośno w 2016 roku, gdy w ramach protestu postanowił siedzieć podczas hymnu Stanów Zjednoczonych, który jest grany przed każdym meczem NFL. W wywiadzie po spotkaniu wytłumaczył swoje zachowanie, twierdząc, że nie może z dumą patrzeć na flagę kraju, w którym mniejszości narodowe są uciśnione. W kolejnych meczach postanowił klękać podczas „Star Sprangled Banner”, ponieważ według niego oddawał tym samym cześć żołnierzom USA, jednocześnie wciąż wyrażając swój sprzeciw wobec dyskryminacji rasowej.

Jego działanie przyniosło mu ogromne uznanie ze strony bardziej liberalnej części USA, jednak miało negatywny wpływ na jego dalszą karierę sportową. Od 3 marca 2017 roku Kaepernick jest bezrobotny, za co zawodnik obwinił władze NFL twierdząc, że ci specjalnie odsunęli go od zawodów.

Nowa kampania reklamowa Nike z Colinem Kaepernickiem

Jego działania spowodowały, że Nike postanowiło uczynić Kaepernicka twarzą swojej kampanii „Just Do It” z okazji 30-lecia sloganu. W sieci pojawiło się czarno-białe zdjęcie futbolisty z podpisem:

"

Wierz w coś. Nawet jeżeli oznacza to poświęcenie wszystkiego. "

Sam plakat wywołał kolejne dyskusje w USA. Niektórzy docenili Nike za oficjalne wsparcie Colina Kaepernicka. Znaleźli się jednak i tacy, którzy w ramach protestu przeciw kampanii wrzucali na Twittera zdjęcia i filmiki, na których niszczą swoje buty od amerykańskiej korporacji.

Z tej okazji skorzystał BossLogic, który przygotował swoje wersje plakatu z Kaepernickiem. W jednej z nich futbolista został zastąpiony przez Thanosa, a podpis zmieniono na:

"

Wierz w równowagę. Nawet jeżeli oznacza to poświęcenie połowy wszechświata. "

thanos

Avengers 4 - kiedy premiera?

Artysta nawiązał oczywiście do wydarzeń przedstawionych w filmie „Avengers: Infinity War”, w którym Thanos postanowił pozbyć się połowy wszechświata, by zapewnić reszcie dobrą i dostatnią przyszłość. Z jego wizją nie zgadzali się Strażnicy Galaktyki i Avengerowie, co skończyło się dla nich dość tragicznie. Kontynuację historii Szalonego Tytana zobaczymy w „Avengers 4”. Premiera produkcji jest planowana na kwiecień 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Thanos BossLogic