„The Batman”: Ben Affleck wciąż związany z filmem. Potwierdzono datę rozpoczęcia zdjęć

Natalia Hluzow
10.08.2018 12:19
„The Batman”: Ben Affleck wciąż związany z filmem. Potwierdzono datę rozpoczęcia zdjęć Fot. kadr z filmu "Batman v Superman"

Mroczna klątwa ciążąca nad produkcją filmu „The Batman” zostanie wreszcie przerwana? Ogłoszono, kiedy rozpoczną się prace na planie i jaką rolę będzie pełnił Ben Affleck.

Po wielu miesiącach (a nawet latach) przygotowań do produkcji filmu „The Batman” i ciągłym przekładaniu daty rozpoczęcia zdjęć, wreszcie pojawił się oficjalny raport portalu Production Weekly, informujący, że prace na planie wystartują wiosną 2019. Ujawniono również, że Ben Affleck jest nadal związany produkcją.

„The Batman”: Ben Affleck wciąż na pokładzie

Jak donosi portal Pursue News, reżyser „The Batman”, Matt Reeves, potwierdził, że Ben Affleck pozostaje producentem filmu i wciąż prowadzi z nim rozmowy. Nadal nie rozwiano jednak wątpliwości co do tego, czy Affleck powtórzy swoją rolę z „Batman v Superman” i „Ligi Sprawiedliwości”, czy Mrocznym Rycerzem zostanie jednak ktoś inny.

Wraz Benem Affleckiem za produkcję odpowiada Goeff Johns, producent filmów DCEU. Matt Reeves jest nie tylko reżyserem „The Batman”, ale też scenarzystą projektu.

Jeśli nic nie stanie (znowu) na przeszkodzie i zdjęcia faktycznie rozpoczną się w kwietniu 2019, oznacza to, że na przestrzeni najbliższych miesięcy poznamy wreszcie odtwórcę roli Bruce’a Wayne’a. Na razie – poza Affleckiem – najczęściej pojawiają się w tym temacie nazwiska Jake'a Gyllenhaala i Jona Hamma.

Nowy film o Batmanie ma być detektywistyczną opowieścią w stylu noir, która zostanie osadzona w tym samym uniwersum, co „Batman v Superman”, „Liga Sprawiedliwości”, „Wonder Woman” i nadchodzący „Aquaman”. Taka decyzja po wielkich klęskach filmów DCEU nieco dziwi. Dużo korzystniejsze dla kinomanów, fanów DC i samej produkcji wydaje się umiejscowienie jej w tym samym świecie co „Joker” z Joaquinem Phoeniksem w roli głównej, w oderwaniu od filmów o Batmanie z ostatnich lat. Czy jednak producenci w składzie Affleck i Johns są gotowi zdobyć się na taki krok i rozpocząć nowy, poważniejszy rozdział w filmowej historii Batmana z Jokerem w wykonaniu Phoeniksa u boku? Wizja ta brzmi bardzo kusząco i niestety równie nieprawdopodobnie. A Wy co sądzicie na ten temat?

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.