"The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku

15.01.2020 14:58
"The Batman": Robert Pattinson jest gotowy na poprowadzenie postaci w zupełnie nowym kierunku Fot. Invision/Invision/East News

Robert Pattinson, który wcieli się w nowego Batmana zdradził, że jest gotowy pokazać widzom Mrocznego Rycerza, jakiego jeszcze nie widzieli.

Chociaż na rynku filmów superbohaterskich od kilku lat króluje Marvel Studuios, najnowszy film o Batmanie może w tej kwestii trochę namieszać. O "The Batman" już jest głośno, wszystko z powodu odtwórcy głównego bohatera - Roberta Pattinsona, który zdaniem wielu fanów Mrocznego Rycerza nie pasuje do tej roli. Aktor podchodzi jednak do nowego zadania z otwartym umysłem i jest gotowy na każdą decyzję reżysera.

"The Batman" - Robert Pattinson o roli Mrocznego Rycerza

Aktor podkreśla w wywiadach, że nowa rola będzie dla niego ciekawym wyzwaniem. Chociaż jest głównie kojarzony z roli Edwarda w sadze "Zmierzch", pokazał swój talent w bardziej ambitnych produkcjach. Jedną z nich jest horror "Lighthouse" z 2019 roku, który zachwycił krytyków i widownię.

Przeczytaj także

Jak podejdzie do roli jednego z najsłynniejszych superbohaterów DC? Pattinson opowiedział o roli w wywiadzie dla Empire Magazine.

Jeśli pracujesz w filmie z kategorią wiekową R, masz o wiele większe pole do popisu. Jeśli chodzi o tę postać, chcę ją popchnąć najdalej, jak to tylko możliwe. Myślę, że Matt Reeves również. Można zrobić z nią naprawdę szalone rzeczy.

Chociaż wielu fanów pewnie o tym marzy, "The Batman" nie dostanie kategorii R, która raczej nie idzie w parze z filmami o superbohaterach. Wyjątkami potwierdzającymi tę regułę są w jedynie "Logan" i "Deadpool". W przypadku historii o Mrocznym Rycerzu szefowie Warner Bros. położą nacisk na zysk, więc film otrzyma kategorię PG-13. Nie oznacza to jednak, że w jej ramach nie można pokazać bardziej dojrzałych treści.

Przeczytaj także

"The Batman" - kiedy premiera?

W którym kierunku podążą Matt Reeves i Robert Pattinson? O tym przekonamy się za kilkanaście miesięcy. W produkcji wystąpią między innymi Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, John Turturro i Jayme Lawson. Premiera produkcji została zaplanowana na 25 lipca 2021 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "The Batman": Colin Farrell zagra Pingwina?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.