„The Batman” znalazł reżysera

Robert Skowronski
24.02.2017 09:12
„The Batman” znalazł reżysera Fot. kadr z filmu

To już oficjalne. Twórca m.in. „Projektu: Monster”, remake'u „Pozwól mi wejść” czy „Ewolucji planety małp” będzie odpowiedzialny za solowy film o Mrocznym Rycerzu.

Ben Affleck wydawał się być pewniakiem na stołku reżysera kolejnego obrazu ze stajni DC. Aktor wyznał jednak, że nie jest w stanie pogodzić ze sobą obowiązków bycia gwiazdą „The Batman” i stania za kamerą. Ograniczył się do budowania kreacji oraz wyprodukowania dzieła. Warner Bros. musiało znaleźć zastępstwo. Już wcześniej mówiło się, że fuchę prawdopodobnie dostanie Matt Reeves, choć po drodze pojawiły się komplikacje. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia.

Twórca będzie również producentem obrazu, a o jego angażu opowiedział Toby Emmerich z Warner Bros.:

Jesteśmy zaszczyceni tym, że Matt Reeves zajmie się filmem „The Batman”, diamentem w koronie DC. Matt jest głęboko zakorzeniony w kinie gatunkowym, a jego ewolucja w budowaniu emocjonalnych światów czyni go perfekcyjnym reżyserem do poprowadzenia kolejnej podróży Mrocznego Rycerza.

Swoje nowe zadanie skomentował również Matt Reeves:

Kocham historie o Batmanie od dzieciństwa. To ikoniczna postać, która dogłębnie mnie porusza. Jestem niezwykle zaszczycony i podekscytowany pracą z Warner Bros. przy tworzeniu epickiego i emocjonalnego spojrzenia na Mściciela.

Wcześniej pod uwagę brany był przez studio także Matt Ross, mający na koncie film „Captain Fantastic”. Reeves nim dostarczy „The Batman” przedstawi na ekranach swoją „Wojnę o planetę małp”. W dziele o Rycerzu z Gotham wystąpią Jeremy Irons, jako Alfred, J.K. Simmons w roli komisarza Gordona, a głównym wrogiem Człowieka Nietoperza będzie Deathstroke, w którego ma się wcielić Joe Manganiello.

Nie są znane szczegóły fabuły. Scenariusz został stworzony przez Bena Afflecka i Geoffa Johnsa, a następnie został przepisany przez Chrisa Terrio. Affleck wyjawił, że zdjęcia ruszą już wiosną 2017 roku, zaś premiery możemy oczekiwać w lipcu 2018 roku.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.