02.02.2020 11:06

"The Crown" zakończy się na 5. sezonie. Wiemy, kto zagra Elżbietę II w finale serialu

Chociaż początkowo "The Crown" miał składać się z 6 sezonów, to jednak twórca zmienił zdanie.

The Crown
foto: materiały prasowe

Peter Morgan oświadczył, że opowieść o rodzinie królewskiej skończy się na 5. sezonie. Twórca "The Crown" nie chce bowiem pokazywać losów najmłodszego pokolenia, chociaż wcześniej brał to pod uwagę.

"The Crown" zakończy się na 5. sezonie. Wiemy, kto zagra Elżbietę II w finale serialu

Obecnie ekipa "The Crown" pracuje nad 4. sezonem produkcji, w której zobaczymy postać księżnej Diany. Peter Morgan w swoim oświadczeniu zdradził również, kto w 5. sezonie zagra królową Elżbietę II:

"

Jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę potwierdzić angaż Imeldy Staunton do roli Jej Królewskiej Mości Królowej na 5. i ostatni sezon, który przeniesie "The Crown" w XXI wiek. "

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Helena Bonham Carter twierdzi, że rozmawiała ze zmarłą księżniczką Małgorzatą za pomocą medium

Widzowie kojarzą Imeldę Staunton chociażby z "Harry'ego Pottera", gdzie wcieliła się w znienawidzoną przez fanów postać nauczycieli Obrony Przed Czarną Magią - Dolores Umbridge.

foto: shutterstock.com

Aktorka tak skomentowała fakt dołączenia do obsady "The Crown":

"

Uwielbiam oglądać "The Crown" od samego początku. Jako aktorce sprawiało mi ogromną przyjemność oglądanie tego, jak Claire Foy oraz Olivia Colman dodawały do scenariuszy Petera Morgana coś wyjątkowego i unikatowego. To wielki honor móc dołączyć do takiego zespołu i pracować z nimi do końca serialu. "

"The Crown 4" - kiedy premiera?

Jak na razie nie znamy dokładnej daty ukazania się kolejnego sezonu serialu Netfliksa. Wiadomo jedynie, że premiera odbędzie się jeszcze w 2020 roku.

Zobacz także: Olivia Colman błyszczy jako Elżbieta II w pełnym zwiastunie 3. sezonu "The Crown"

Tagi: News The Crown