17.08.2017 12:01

„The Defenders” mają rozpocząć nową Fazę w serialach Marvela

Serial „Defenders” opowie o pierwszej grupie serialowych superbohaterów. Aktorzy wcielający się w Daredevila i Iron Fista opowiedzieli, jak nowa produkcja Netfliksa zmieni adaptacje komiksów Marvela.  

The Defenders
foto: kadr z serialu

Marvel Cinematic Universe rozrasta się z roku na rok. I chociaż nigdy nie dogoni bogatego świata komiksów, twórcy filmów i seriali starają się, jak mogą. Wszystkie superbohaterskie filmy Marvel Studios od „Iron Mana z 2008 roku, rozgrywają się w tym samym świecie. Podobnie jest z serialami ABC Studios „Marvel's Legends of S.H.I.E.L.D.„Agent Carter i produkcjami Netflika „Daredevilem„Jessicą Jones, „Lukiem Cagem„Iron Fistem. Jednak o ile w serialach ABC pojawiają się filmowi bohaterowie, a wydarzenia w minimalnym stopniu bazują na tym, co dzieje się w MCU, to seriale Netfliksa mimo wszystko zdają się istnieć w odrębnym świecie. Oczywiście są odniesienia do filmów, ale tak drobne, że właściwie nieistotne. Mimo to, patrząc wstecz, można dostrzec podobny schemat działania twórców filmów i seriali Netfliksa.

Chodzi o tak zwane Fazy, czyli kolejne etapy budowania świata przedstawionego. W przypadku Avengers Fazą Pierwszą były wszystkie filmy o solowych przygodach przyszłych członków grupy. Zwieńczył ją film „Avengers” z 2012 roku. Obecnie produkcje Marvel Studios są w Fazie Trzeciej. Okazuje się, że seriale Marvela stworzone przez platformę streamingową również powstawały na podobnych zasadach. „Daredevil”, „Jessica Jones”, „Luke Cage” i „Iron Fist” opowiadają historie poszczególnych superbohaterów, którzy łączą siły w najnowszej produkcji Netfliksa - „The Defenders”. Aktorzy grający herosów stwierdzili, że ten serial zakończy Fazę Pierwszą. Wcielający się w Iron Fista Finn Jones zabrał głos w tej sprawie.

"

Powiedzmy, że są pewne wydarzenia pod koniec „Defenders”, które spowodują, że świat postaci zatrzęsie się w posadach. Ci ludzie nie będą już tacy sami po ostatnim odcinku serialu. Myślę, że nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, na co się piszemy. "

Aktorowi wtórował Charlie Cox, który występuje jako Daredevil. Mężczyzna przyznał, że nie zdawał sobie sprawy z zerszego zamysłu twórców. 

"

Tak... to jest o wiele bardziej złozone, niż się wydawało. To jest Faza Pierwsza? Ile jeszcze tych p******nych Faz zostało? Pamiętam, jak podpisywałem pierwszą umowę i pomyślałem sobie „Tak, zróbmy Daredevila i zobaczmy jak to się potoczy”. "

Jak widać początkowe wyobrażenia aktorów, przerosły ich oczekiwania. Z jednego serialu zrobiła się cała rozbudowana seria. Pierwszy sezon „The Defenders” będzie można oglądać na platformie Netflix już w piątek 18 sierpnia. Dobrze znani herosi połączą siły i jako Defenders stawią czoła organizacji Hand z wskrzeszoną Elektrą (Elodie Yung) na czele. W roli głównego czarnego charakteru, zobaczymy znakomitą aktorkę Sigourney Weaver, która wcieli się w tajemniczą i potężną Alexandrę. 

Kolejnym serialem Netfliksa opartym na komiksowym świecie będzie „The Punisher” z Jonem Bernthalem w roli głównej. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Seriale Daredevil Defenders