22.07.2019 12:32

"The Eternals" pokaże pierwszego głuchego herosa i homoseksualnego superbohatera

Marvel Studios przedstawiło na Comic-Conie w San Diego swoje plany na przyszłość - nie tylko poznaliśmy daty premiery nowych filmów, ale także pomniejsze szczegóły nadchodzących produkcji.

Eternals
foto: Alberto E. Rodriguez/Getty AFP/East News

Szef Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że "Eternals" przedstawi pierwszego głównego bohatera należącego do środowisk LGBTQ. Będzie to kolejny heros po Walkirii, która ma być lesbijką w nadchodzącym "Thorze: Love and Thunder". Prezes MCU przyznał w wywiadzie z Collider, że jest to jedynie początek większej dywersyfikacji bohaterów z filmów Marvela. 

Kevin Feige o bohaterach LGBTQ

Feige potwierdził również, że definitywnie postać LGBTQ pojawi się w "Eternals", nie zdradził jednak o kogo chodziło:

"

Walkiria jest tylko zapowiedzią dalszych zmian i powiewu świeżości w naszym świecie. I tak, w "Eternals" na pewno pojawi się postać identyfikująca się jako członkini LGBTQ. "

Tom Holland
Tom Holland
Przeczytaj także Tom Holland uważa, że kolejne filmy Marvela nie powinny reprezentować tylko "białych kolesi hetero"

W "Eternals" pojawi się również pierwsza głucha superbohaterka w MCU, Makkari. Heroinę zagra gwiazda "The Walking Dead" Lauren Ridloff. Aktorka wypowiedziała się kilka miesięcy temu dla ABC News, gdzie opowiedziała o pracy w Hollywood jako osoba głucha:

"

Jest definitywnie zwiększone zainteresowanie w obsadzeniu głuchych aktorów, ale nadal jest tragicznie mało osób pracujących za kulisami. Wydaje mi się, że gdybyśmy mieli więcej osób głuchych w roli scenarzystów, to historie opowiadane w telewizji byłyby bardziej intrygujące, pełne prawdy i skłaniające do przemyśleń. "

"Eternals" zadebiutuje w kinach już w listopadzie 2020 roku. W filmie wystąpią: Richard Madden (Ikaris), Kumail Nanjiani (Kingo), Lauren Ridloff (Makkari), Brian Tyree Henry (Phastos), Salma Hayek (Ajak), Lia McHugh (Sprite), Don Lee (Gilgamesh) oraz Angelina Jolie jako Thena.

Zobacz także: Tomasz Kot wystąpi w filmie Marvela?

Tagi: News Marvel