19.09.2019 14:31

"The French Dispatch": co wiemy o najnowszym filmie Wesa Andersona?

Należycie do fanów Wesa Andersona i poszukujecie informacji o jego najnowszym dziele? Oto wszystko co wiem o "The French Dispatch".

Foto: Shooting Star/Sipa USA/East News
Foto: Shooting Star/Sipa USA/East News

Wes Anderson to jeden z najbardziej cenionych współczesnych reżyserów. Nic zatem dziwnego, że na jego najnowszy film fani czekają z zapartych tchem. Co na obecną chwilę wiemy o produkcji? Oto wszystkie dostępne informacje, związane z "The French Dispatch".

"The French Dispatch" - fabuła nowego filmu Wesa Andersona

"The French Dispatch" ma być swojego rodzaju listem miłosnym od reżysera dla dziennikarzy. Akcja filmu ma się rozgrywać w latach 50., głównie we francuskim miasteczku Angoulême. Głównym bohaterem filmu ma być amerykański dziennikarz, który próbuje stworzyć we Francji własną gazetę i pisać o rzeczach dla niego ważnych.

A gdyby Wes Anderson wyreżyserował „Czarownicę”?
A gdyby Wes Anderson wyreżyserował „Czarownicę”?
Przeczytaj także A gdyby Wes Anderson wyreżyserował „Czarownicę”?

"The French Dispatch" - obsada

Obsada "The French Dispatch" prezentuje się wyśmienicie. Na ekranie zobaczymy aż 6 laureatów Oscara. Nie zabraknie również ulubieńców Andersona. W obsadzie znaleźli się: Timothée Chalamet, Léa Seydoux, Benicio del Toro, Elisabeth Moss, Frances McDormand, Jeffrey Wright, Saoirse Ronan, Willem Dafoe, Kate Winslet, Christopher Waltz, Rupert Friend, Bill Murray, Tilda Swinton, Adrien Brody, Owen Wilson i Jason Shwartzman.

"The French Dispatch" - premiera

Dokładna data premiery nowego filmu Wesa Andersona nie jest na ten moment znana. Wiemy jedynie, że "The French Dispatch" zadebiutuje w 2020 roku.

Zobacz też: "Ida" Pawła Pawlikowskiego została uznana jednym ze stu najlepszych filmów XXI wieku według "Guardian". Które miejsce zajęła?

Lubisz filmy Wesa Andersona?

Tagi: Film News Christopher Waltz Bill Murray Wes Anderson Elisabeth Moss Willem Dafoe Saoirse Ronan Tilda Swinton