„The Girl in the Spider's Web”: zwiastun filmu z Claire Foy w roli Lisbeth Salander

Natalia Hluzow
08.06.2018 12:12
„The Girl in the Spider's Web”: zwiastun filmu z Claire Foy w roli Lisbeth Salander Fot. kadr ze zwiastuna filmu „The Girl in the Spider's Web”

Wytwórnia Sony udostępniła pierwszy zwiastun filmu „The Girl in the Spider's Web” opartego na 4. części serii „Millenium”. Trailer po raz pierwszy oficjalnie prezentuje Claire Foy w roli Lisbeth Salander.

Fani serialu „The Crown”, którzy od 2016 roku podziwiają Claire Foy w roli królowej Elżbiety II, zapewne nigdy nie przypuszczaliby, że ta dystyngowana, opanowana i sztywna wręcz aktorka mogłaby wcielić się w rolę zbuntowanej i nieprzewidywalnej Lisbeth Salander. A jednak twórcy ekranizacji książki „Co nas nie zabije” dostrzegli jej mroczny potencjał i zdecydowali się powierzyć jej rolę głównej bohaterki serii „Millenium”. Czy faktycznie nadaje się do tej roli? Wstępnie pozwala to ocenić plakat i pierwszy oficjalny zwiastun „The Girl in the Spider's Web”.

plakat dziewczyna z tatuażem Fot. foto: materiały promocyjne

„The Girl in the Spider's Web” - oficjalny zwiastun

Zwiastun „The Girl in the Spider's Web” nie zdradza zbyt wiele na temat fabuły, jednak pozwala poczuć bardzo zbliżony klimat do „Dziewczyny z tatuażem”. Dręczona wspomnieniami z przeszłości i kierowana nienawiścią do mężczyzn Lisbeth stara się wymierzać sprawiedliwość - niekoniecznie w zgodzie z literą prawa:

„The Girl in the Spider's Web” - kontynuacja „Dziewczyny z tatuażem”

„The Girl in the Spider's Web” to kolejna odsłona serii filmów opartych na bestsellerowej serii „Millenium” stworzonej przez Stiega Larssona. Nowy film nie jest jednak ekranizacją żadnej z części trylogii Larssona, lecz napisanej po jego śmierci kontynuacji pt. „Co nas nie zabije” autorstwa Davida Lagercrantza.

Reżyserem „The Girl in the Spider's Web” jest Fede Álvarez („Martwe zło”, serial „Od zmierzchu do świtu”), scenariusz do filmu napisał Steven Knight („Peaky Blinders”, „Wschodnie obietnice”). Film na podstawie powieści Davida Lagercrantza ma być kontynuacją filmu z Marą i Craigiem. Będzie opowiadał o dalszych losach Lisbeth i Mikaela, którzy tym razem wplączą się w sieć internetowych szpiegów, cyberprzestępców i niebezpiecznych grup hakerów (stąd oryginalny tytuł „The Girl in the Spider’s Web”).

Czy odważna decyzja o obsadzeniu Claire Foy w roli Lisbeth Salander opłaci się twórcom? Trailer sugeruje, że aktorka radzi sobie całkiem nieźle, jednak trudno będzie jej dorównać Noomi Rapace ze szwedzkiej ekranizacji trylogii „Millenium”. Fanów może natomiast czekać rozczarowanie rolą Mikaela Blomkvista. Obsadzony w niej tym razem Sverrir Gudnason w zwiastunie pojawia się wprawdzie tylko przez chwilę, ale widać już, że daleko mu do poprzedników: Mikaela Nyqvista i Daniela Craiga.

Prócz Claire Foy i Sverrira Gudnasona w rolach Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, w filmie wystąpią także: Sylvia Hoeks, Claes Bang, Cameron Britton, LaKeith Stansfield, Stephen Merchant, Synnøve Macody Lund, Vicky Krieps i Andreja Pejic. Produkcja nie ma jeszcze polskiego tytułu. Nie wiadomo więc, czy dystrybutor postawi na tłumaczenie oryginału czy na użycie polskiego tytułu książki. Premiera „The Girl in the Spider's Web” została zapowiedziana na 9 listopada 2018 roku.

Wcześniej Claire Foy będziemy mogli zobaczyć w filmach „Niepoczytalna” Stevena Soderbergha i „First Man” Damiena Chazelle'a u boku Ryana Goslinga.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.