04.09.2020 10:59

Julianne Moore i Alicia Vikander jako Gloria Steinem. Szalony zwiastun filmu „The Glorias”

Gloria Steinem to jedna z ikon feminizmu. Amerykańska aktywistka społeczna, dziennikarka i założycielka magazynu kobiecego Ms., zasłynęła także z tego, że współpracowała z CIA. Nietuzinkowa osoba, godna filmowej biografii. Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun wybuchowego filmu, przybliżający jej sylwetkę.

Julianne Moore i Alicia Vikander jako Gloria Steinem. Szalony zwiastun filmu „The Glorias”
fot. Scott Applewhite/ASSOCIATED PRESS/East News

Film „The Glorias” zadebiutował na tegorocznym festiwalu filmowym Sundance, gdzie zebrał dość przychylne opinie. Produkcja, bazująca na autobiograficznej powieści samej Steinem „My Life on the Road”, opowiada o burzliwym życiu aktywistki, która ciągle znajdowała się w trasie, jeżdżąc od wiecu do wiecu i zachęcając tłumy do walki o równe prawa kobiet.

Film Julie Taymour, najlepiej znanej jako reżyserka „Fridy”, czy musicalu „Across The Universe”,  opowiada w nielinearny sposób o burzliwym życiu Glorii Steinem, a w bohaterkę, w różnych okresach życia, wcielają się aż cztery aktorki. Jak podają autorzy portalu IndieWire, którzy mieli już sposobność obejrzeć produkcję, najwięcej czasu ekranowego dostają Julianne Moore i Alicia Vikander. 

lista schindlera wsrod najlepszych filmow biograficznych
lista schindlera wsrod najlepszych filmow biograficznych
Przeczytaj także Top 10 filmów biograficznych. Wśród nich: "Amy", "Ostatnia Rodzina", czy "Lista Schindlera"

„The Glorias” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun filmu. Prezentuje się następująco:

„The Glorias” – obsada i ekipa

Za kamerą filmu stoi Julie Taymour, reżyserka filmowa najlepiej znana z „Fridy”, „Across The Universe”, „Tytusa Andronikusa”, czy reżyserii kilku broadwayowskich musicali. Scenariusz na podstawie autobiografii Steinem, napisała zaś debiutująca scenarzystka Sarah Ruhl.

„Ojciec Chrzestny III” wróci na ekrany. W „poprawionej” wersji, nadzorowanej przez samego Francisa Forda Coppolę
„Ojciec Chrzestny III” wróci na ekrany. W „poprawionej” wersji, nadzorowanej przez samego Francisa Forda Coppolę
Przeczytaj także „Ojciec Chrzestny III” wróci na ekrany. W „poprawionej” wersji, nadzorowanej przez samego Francisa Forda Coppolę

Na ekranie zobaczymy zaś plejadę gwiazd. W główną rolę, w różnych momentach życia wcialają się aż cztery aktorki: Julianne Moore, Alicia Vikander, Lulu Wilson oraz Ryan Kiera Armstrong. W filmie zobaczymy także: Better Middler, Janelle Monae, czy Timothy’ego Huttona.

„The Glorias” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować w Stanach Zjednoczonych na platformie streamingowej Amazon Prime Video już 30 września. Niestety ze względu na politykę geolokalizacyjną platformy, nie wiadomo czy film w tym terminie trafi też do polskich odbiorców.

Czytaj także: Niech żyje Keanu Reeves. Z okazji urodzin przygotowaliśmy zbiór ciekawostek o charakterystycznym aktorze.

Czy planujesz obejrzeć film "The Glorias"?

Tagi: Film News Zwiastuny Alicia Vikander