16.08.2018 17:01

Netflix pokaże film o obsesji przedszkolanki na punkcie małego chłopca

„The Kindergarten Teacher” to nowy film z Maggie Gylenhaal w roli głównej, który już niebawem trafi na platformę Netflix. Czy jego niepokojąca treść przypadnie do gustu widzom?

The Kindergarten Teacher Maggie Gylenhaal
foto: kadr z wideo

Netfliksowi, jak widać, nie straszne jest święte oburzenie ze strony Rodzicielskiej Rady Telewizji w sprawie „Desire” czy „13 powodów” i do swojej oferty dodaje kolejny niepokojący film z młodocianym bohaterem na pierwszym planie, który z pewnością obudzi najgorsze koszmary rodziców. „The Kindergarten Teacher” opowiada historię przedszkolanki, która zaczyna obsesyjnie prześladować jedno z dzieci i posuwa się „trochę” za daleko w imię rozwijania bardzo młodego talentu. Spokojnie, nie chodzi tu o nic zdrożnego, a jedynie o desperacką chęć pielęgnowania geniuszu, jakim - zdaniem tytułowej przedszkolanki - jest obdarzony jeden z jej wychowanków. 

„The Kindergarten Teacher” - o czym jest?

Lisa, w którą wciela się Maggie Gylenhaal, jest wielką miłośniczką kultury i sztuki, jednak jej tworzenie - mimo usilnych prób - nie bardzo jej wychodzi. Pewnego dnia podczas przerwy słyszy, jak jeden z jej uczniów, Jimmy, recytuje poezję. Uznaje talent Jimmy'ego za wielki dar od losu i usiłuje przekonać o tym jego rodziców. Kiedy oni zdają się nie być tym szczególnie zaiteresowani, pogrążona w obsesji na punkcie chłopca, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i... uprowadzić go.

The Kindergarten Teacher

Zwiastun filmu „The Kindergarten Teacher”

Film zadebiutował na Sundance Film Festival 2018, przyciągając uwagę i zachwyt krytków. Nie trzeba było długo czekać na decyzję Netfliksa o dołączeniu go do swojej oferty. Z okazji nadchodzącej premiery filmu w serwisie, w pierwszej połowie sierpnia 2018 w sieci pojawił się zwiastun produkcji, który możecie zobaczyć poniżej:

„The Kindergarten Teacher” z Maggie Gylenhaal w roli głównej jest remakiem izraelskiego filmu Nadava Lapida o tym samym tytule. Na amerykańskie realia i angielski język przełożyła go reżyserka Sara Colangelo. Gylenhaal partneruje mały Parker Sevak, który wciela się w Jimmy'ego. W pozostałych rolach występują m.in.: Gael Garcia Bernal, Rosa Salazer i Michael Chernus.

Netflix zapowiedział datę premiery „The Kindergarten Teacher” na 12 października 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Netflix