„King of Thieves”, czyli Ocean’s Eleven 30 lat później. Zwiastun komedii z Michaelem Cainem w roli głównej

Natalia Hluzow
26.06.2018 14:33
„King of Thieves”, czyli Ocean’s Eleven 30 lat później. Zwiastun komedii z Michaelem Cainem w roli głównej Fot. kadr ze zwiastuna filmu "The King of Thieves"

Michael Caine w doborowym towarzystwie Michaela Gambona, Jima Broadenta, Raya Winstone’a i Toma Courtenaya już niebawem zajmie się kradzieżą diamentów. Pierwszy zwiastun „The King of Thieves” zapowiada pełną gwiazd i humoru komedię.

Na fali powracającej popularności tzw. „heist movies” James Marsh, reżyser „Teorii wszystkiego” i „Człowieka na linie”, postanowił zrealizować kolejny film o wielkim skoku na kasę. Na szczęście, w przeciwieństwie do „Ocean’s 8”, nie próbował się podpiąć pod słynną serię o Dannym Oceanie i jego kumplach i zamiast tego sięgnął po prawdziwą historię grupy seniorów, którzy w 2015 roku dokonali kradzieży biżuterii o wartości 14 milionów funtów.

„The King of Thieves”: oficjalny zwiastun filmu

Zwiastun od pierwszych sekund wprowadza w klimat dobrze znany z filmów Stevena Soderbergha. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich produkcji usiłujących dorównać oryginalnej serii „Ocean’s”, nie stara się jej naśladować. Bohaterowie nie silą się (bo nie muszą) na bycie Georgem Clooneyem czy Bradem Pittem, za to z ogromnym dystansem podchodzą do swojego sędziwego wieku, co zdaje się być głównym tematem żartów w filmie. Na tym etapie trudno oczywiście ocenić, czy to wystarczy, by stworzyć świeży, niewymuszony obraz. Niemniej, sam trailer wypada naprawdę nieźle.

„The King of Thievies” nie jest pierwszą ekranizacją historii o podstarzałych kryminalistach, którzy postanowili zrobić ostatni, spektakularny skok. W 2017 roku powstał film „Skok na Hatton Garden”, w którym główną rolę zagrał Larry Lamb.

Tym razem zdecydowano się na zatrudnienie obsady z najwyższej półki – Michaela Caine’a nie trzeba nikomu przedstawiać, Michaela Gambona kojarzy nawet najmłodsze pokolenie z racji roli Dumbledore’a w „Harrym Potterze”, Jim Broadbent zapadł w pamięć wielu widzom jako ojciec Bridget Jones, zaś role czarnych charakterów w wykonaniu Raya Winstone’a naprawdę trudno zliczyć. Ponadto, seniorom na ekranie towarzyszyć będzie Charlie Cox, znany jako Daredevil z serialu Netfliksa.

The-King-of-Thieves-Poster Fot. foto: materiały prasowe

Wszystko to stwarza bardzo duże prawdopodobieństwo, że wiekowi gentlemani brytyjskiego kina skradną nie tylko cenną biżuterię, ale i serca widzów. Premiera filmu „The King of Thieves” zaplanowana jest na 14 września 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.