26.06.2018 14:33

„King of Thieves”, czyli Ocean’s Eleven 30 lat później. Zwiastun komedii z Michaelem Cainem w roli głównej

Michael Caine w doborowym towarzystwie Michaela Gambona, Jima Broadenta, Raya Winstone’a i Toma Courtenaya już niebawem zajmie się kradzieżą diamentów. Pierwszy zwiastun „The King of Thieves” zapowiada pełną gwiazd i humoru komedię.

The King of Thieves
foto: kadr ze zwiastuna filmu "The King of Thieves"

Na fali powracającej popularności tzw. „heist movies” James Marsh, reżyser „Teorii wszystkiego” i „Człowieka na linie”, postanowił zrealizować kolejny film o wielkim skoku na kasę. Na szczęście, w przeciwieństwie do „Ocean’s 8”, nie próbował się podpiąć pod słynną serię o Dannym Oceanie i jego kumplach i zamiast tego sięgnął po prawdziwą historię grupy seniorów, którzy w 2015 roku dokonali kradzieży biżuterii o wartości 14 milionów funtów.

„The King of Thieves”: oficjalny zwiastun filmu

Zwiastun od pierwszych sekund wprowadza w klimat dobrze znany z filmów Stevena Soderbergha. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich produkcji usiłujących dorównać oryginalnej serii „Ocean’s”, nie stara się jej naśladować. Bohaterowie nie silą się (bo nie muszą) na bycie Georgem Clooneyem czy Bradem Pittem, za to z ogromnym dystansem podchodzą do swojego sędziwego wieku, co zdaje się być głównym tematem żartów w filmie. Na tym etapie trudno oczywiście ocenić, czy to wystarczy, by stworzyć świeży, niewymuszony obraz. Niemniej, sam trailer wypada naprawdę nieźle.

„The King of Thievies” nie jest pierwszą ekranizacją historii o podstarzałych kryminalistach, którzy postanowili zrobić ostatni, spektakularny skok. W 2017 roku powstał film „Skok na Hatton Garden”, w którym główną rolę zagrał Larry Lamb.

Tym razem zdecydowano się na zatrudnienie obsady z najwyższej półki – Michaela Caine’a nie trzeba nikomu przedstawiać, Michaela Gambona kojarzy nawet najmłodsze pokolenie z racji roli Dumbledore’a w „Harrym Potterze”, Jim Broadbent zapadł w pamięć wielu widzom jako ojciec Bridget Jones, zaś role czarnych charakterów w wykonaniu Raya Winstone’a naprawdę trudno zliczyć. Ponadto, seniorom na ekranie towarzyszyć będzie Charlie Cox, znany jako Daredevil z serialu Netfliksa.

The King of Thieves

Wszystko to stwarza bardzo duże prawdopodobieństwo, że wiekowi gentlemani brytyjskiego kina skradną nie tylko cenną biżuterię, ale i serca widzów. Premiera filmu „The King of Thieves” zaplanowana jest na 14 września 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Zwiastuny Ocean's 8 michael Caine