"The Mandalorian": twórca Deadpoola zmasakrował Baby Yodę. Zobacz jak!
09.12.2019 14:36
"The Mandalorian": twórca Deadpoola zmasakrował Baby Yodę. Zobacz jak! Fot. kadr z serialu The Mandalorian

Rob Liefeld twórca komiksowego Deadpoola postanowił oddać hołd Baby Yodzie - postaci z "The Mandalorian". Niestety coś poszło nie tak, bo uroczy bohater na rysunku artysty wygląda, jak potwór.

Wraz z premierą serialu "The Mandalorian" świat opanowała nowa moda, której centralną częścią jest uroczy pobratymiec Yody znany jako The Child. Fani postanowili ułatwić sobie sprawę i nazywają malca Baby Yodą. Okazuje się, że moda dotarła również do komiksowego rysownika Roba Liefelda, który postanowił oddać hołd postaci rysunkiem okładki komiksu "Star Wars". Niestety twórcy Deadpoola nie udało się oddać esencji bohatera.

Baby Yoda - Rob Liefeld zmasakrował bohatera "The Mandalorian"

Liefeld zasłynął w latach 90. jako niezwykle utalentowany młody twórca Marvel Comics. To właśnie spod jego ołówka wyszły takie ikoniczne postacie jak Deadpool, Cable czy Domino. Charakterystyczna kreska rysownika ma wielu zwolenników, ale nie brakuje też negatywnych opinii na temat jego warsztatu. Często zarzuca mu się nieznajomość zasad perspektywy, brak wiedzy na temat ludzkiej anatomii i nieumiejętności rysowania stóp.

Przeczytaj także

Nie zmienia to faktu, że Liefeld to szanowany rysownik komiksowy, który od lat realizuje się w swoim zawodzie i powołuje do życia kolejne serie nie tylko dla Domu Pomysłów. Niestety w przypadku grafik, które artysta zamieścił na swoim Instagramie, musimy przychylić się do krytyków jego talentu. Baby Yoda w jego wydaniu wygląda po prostu brzydko. Zresztą przekonajcie się sami.

Na pierwszej grafice Baby Yodę widzimy w towarzystwie Wygadanego Najemnika. Druga okładka przedstawia bardziej pasujące do małego kosmity postacie - dwóch członków Strażników Galaktyki - Groota i Rocket Raccoona.

Przeczytaj także

Co ciekawe, Liefeld to nie jedyna legenda komiksu superbohaterskiego, która wzięła na warsztat Baby Yodę. Todd McFarlane - kolejny rysownik, który zasłynął na przełomie lat 80. i 90. rysowaniem przygód Spider-Mana i powołaniem do życia historii o Spawnie, postanowił stworzyć tutorial, w którym uczy, jak narysować małego przyjaciela Mando. Baby Yoda w wykonaniu McFarlan'a ma w sobie o wiele więcej uroku serialowego bohatera.

McFarlane stworzył przewrotny rysunek, odkrywający cechy wspólne z innymi uroczymi bohaterami znanymi z popkultury - Gizmo z "Gremlinów" oraz tytułowego bohatera z filmu "E.T.".

Przeczytaj także

"The Mandalorian" - kiedy kolejny odcinek serialu?

Serial już otrzymał drugi sezon, do którego trwają obecnie zdjęcia. Następny odcinek zadebiutuje 13 grudnia 2019 roku na platformie streamingowej Disney+. Premiera ostatniego odcinka została zapowiedziana na 27 grudnia 2019 roku. Na razie serial jest dostępny tylko w kilku krajach świata. Wielu fanów "Gwiezdnych Wojen" musi się więc uzbroić w cierpliwość.

Przeczytaj także

Zobacz też: Twórca "The Mandalorian" wyjaśnił, dlaczego wszyscy kochają Baby Yodę. Według niego wcale nie chodzi o wygląd

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.