Taika Waititi jednym z reżyserów serialu „Star Wars”. Jest już pierwsze zdjęcie z „The Mandalorian”

Natalia Hluzow
05.10.2018 10:03
Taika Waititi jednym z reżyserów serialu „Star Wars”. Jest już pierwsze zdjęcie z „The Mandalorian” Fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News

Taika Waititi kontynuuje swoją współpracę z Disneyem i po dokonaniu rewolucji w świecie Thora z MCU, zabiera się za eksplorowanie odległej galaktyki „Star Wars”.

Choć wciąż nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w głównego bohatera pierwszego serialu aktorskiego w uniwersum „Star Wars”, poznaliśmy oficjalną listę reżyserów. Najbardziej intrygującym z nich jest Taika Waititi - sprawca zamieszania wokół marvelowskiego boga piorunów, który dzięki Taice z mało interesującego mięśniaka, stał się pełnokrwistym ulubieńcem tłumów. Czy nieobliczalny Waititi i jego szalony styl spowodują rewolucję także w świecie „Gwiezdnych wojen”?

„The Mandalorian” - kto wyreżyseruje serial?

Jak w przypadku większości seriali, „The Mandalorian” nie będzie dziełem spójnej wizji jednego reżysera, dlatego wszyscy konserwatywni fani „Gwiezdnych wojen”, którzy obawiali się, że Taika Waititi zbytnio się rozszaleje - mogą odetchnąć z ulgą. Jako jeden z 5 reżyserów będzie miał stosunkowo niewielkie pole do popisu i z pewnością będzie zmuszony wpasować się w określone ramy.

Jak oficjalnie ogłosił Lucas Film, prócz Waititiego za kamerą „The Mandalorian” staną Bryce Dallas Howard (aktorka znana m.in. z „Jurassic World” i początkująca reżyserka), Rick Famuyiwa („Dope”), Deborah Chow (reżyserka współpracująca z Netfliksem przy serialach „Zagubieni w kosmosie”, „Iron Fist” i „Jessica Jones”) oraz Dave Filoni (weteran seriali „Star Wars”, m.in. współtwórca „Wojen klonów”), który wyreżyseruje pilotażowy odcinek. Nad całością będzie czuwał natomiast Jon Favreau, reżyser i aktor znany z „Iron Mana”, który w przypadku aktorskiego serialu „Star Wars” pełni rolę scenarzysty i producenta wykonawczego. 

„The Mandalorian” - pierwsze zdjęcie z serialu

Jak wskazuje sam tytuł, pierwszy aktorski serial „Star Wars” opowie o wojowniczym ludzie Mandalorian, z którego pochodzili m.in. Jango i Boba Fett. Tym razem fabuła skupi się jednak na innym wojowniku - samotnym strzelcu, którego podróże sięgną galaktyki poza jurysdykcją Nowej Republiki. Pierwsze zdjęcie bohatera zostało już udostępnione w sieci. 

the-mandalorian_4uwd Fot. foto: materiały prasowe

Póki co nie wiadomo, czyja twarz kryje się pod hełmem wojownika, jednak jeśli wierzyć plotkom, może to być twarz Pedro Pascala. Nie znamy też oficjalnej daty premiery serialu „The Mandalorian”. Wiadomo natomiast, że produkcja ma być jedną z pierwszych, jakie ukażą się na platformie streamingowej Disneya, która zadebiutuje w 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.