15.03.2019 10:17

"The New Mutants": główne bohaterki będą lesbijkami?

Takie informacje podał portal Comic Book Movie, który powołuje się na źródła blisko związane z filmem Josha Boone'a. Czy postać Maisie Williams należy do środowiska LGBTQ?

The New Mutants
foto: kadr z filmu

Kazus "The New Mutants" jest naprawdę ciekawy - film miał zadebiutować w kwietniu 2018 roku. Jednak przejęcie 21st Century Fox przez Disneya spowodowało, że twórcy przełożyli premierę produkcji na sierpień 2019 roku, czyli prawie półtora roku później. Mówi się nawet o tym, że "The New Mutants" mają zadebiutować na platformie Hulu albo Disney+, która ma ruszyć już pod koniec 2019 roku.

The New Mutants - bohaterki będą lesbijkami?

Opóźnienie miało być również spowodowane chęcią zmiany charakteru niektórych osób i wprowadzenie zmian do fabuły oraz klimatu "The New Mutants". Jak donosi portal Comic Book Movies, wśród zmian wprowadzonych w nadchodzącym filmie o mutantach znalazł się również wątek romantyczny, w którym udział wezmą główne bohaterki, czyli Wolfsbane (Maisie Williams) i Dani Moonstar (Blu Hunt).

Pink Floyd, Arya Stark i klimat „Stranger Things” w pierwszym zwiastunie „New Mutants”
Pink Floyd, Arya Stark i klimat „Stranger Things” w pierwszym zwiastunie „New Mutants”
Przeczytaj także Pink Floyd, Arya Stark i klimat „Stranger Things” w pierwszym zwiastunie „New Mutants”

Byłaby to duża zmiana w stosunku do komiksów, w których wątku LGBTQ nie odnajdziemy. Taki obrót sprawy na pewno spotkałby się z pozytywnymi słowami mniejszości seksualnych, a także tak zwanych Social Justice Warriors. Na razie jednak jest to kompletnie niepotwierdzona informacja, więc nie należy jej traktować poważnie. Może się w końcu okazać, że ktoś po prostu sobie to wymyślił.

The New Mutants - kiedy premiera?

Wszystkiego dowiemy się, gdy film trafi do kin. Premiera "The New Mutants" ma się odbyć 2 sierpnia 2019 roku, ale patrząc na historię produkcji, raczej nie możemy być pewni tego, że data nie ulegnie zmianie. W filmie pojawią się: Maisie Williams wcieli się w rolę Rahne Sinclair znanej jako Wolfsbane, Anya Taylor-Joy wystąpi jako Magic, czyli Illyana Rasputin, Charlie Heaton będzie Samem Guthriem aka Cannonball, Henry Zaga zagra Roberto da Costę o pseudonimie Sunspot, zaś Blu Hunt wcieli się w Danielle Moonstar znaną jako Mirage. 

Kamil Kacperski
Tagi: News The New Mutants