"The Other Lamb" - najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej dostępny na Netfliksie

27.05.2020 12:06
"The Other Lamb" - najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej dostępny na Netfliksie Fot. materiały promocyjne/Netflix

Na Netflix trafił najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej - mroczna koprodukcja zatytułowana "The Other Lamb". O czym opowiada przerażająca historia?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele nowych filmów nie miało szansy na dystrybucję kinową. Jedne tytuły pojawią się z opóźnieniem, inne trafiły na platformy streamingowe. Do tej drugiej grupy dołączył właśnie najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej zatytułowany "The Other Lamb".

"The Other Lamb" - nowy film Szumowskiej na Netflix

27 maja 2020 roku w ofercie Netfliksa pojawił się długo wyczekiwany film autorki takich głośnych tytułów, jak "Twarz", "Body/Ciało", "W imię…", "Sponsoring" czy "33 sceny z życia", który jest dostępny również pod polskim tytułem - "Córka boga". Niepokojący thriller z pogranicza horroru opowiada o tajemniczej sekcie mieszkającej w lesie.

Przeczytaj także

W roli głównej wystąpiła wschodząca gwiazda HollywoodRaffey Cassidy, znana z występów w filmach "Kraina jutra", "Vox Lux", "Zabicie świętego jelenia" oraz "Królewna Śnieżka i Łowca". W obsadzie figurują również Michiel Huisman, gwiazdor serialowych hitów "Gra o tron" i "Nawiedzony dom na wzgórzu" oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach "Robin Hood" i "Też go kocham". Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. "Córka boga" to pierwszy anglojęzyczny tytuł w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto.

Przeczytaj także

"The Other Lamb" - o czym jest nowy film Szumowskiej? Gdzie oglądać?

Trzymająca w napięciu mroczna historia opowiada o zgromadzeniu religijnym, które żyje z dala od cywilizacji. Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Razem żyją w oddalonej od społeczeństwa komunie, nieuznającej nowoczesnej technologii. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce przejdzie rytuał, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dojrzewająca dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru.

Film można obejrzeć pod TYM linkiem.

Przeczytaj także

Zobacz też: „Twarz”, reż. Małgorzata Szumowska [RECENZJA]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.