"The Other Lamb" - nowy film Małgorzaty Szumowskiej doceniony przez międzynarodowych krytyków

12.09.2019 14:32
"The Other Lamb" - nowy film Małgorzaty Szumowskiej doceniony przez międzynarodowych krytyków Fot. Patrick Redmond

Już niedługo do kin trafi thriller Małgorzaty Szumowskiej pod tytułem "The Other Lamb". Produkcja miała premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 2019, gdzie został bardzo pozytywnie przyjęty.

Małgorzata Szumowska dała się poznać jako utalentowana reżyserka, którą doceniono nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Na swoim koncie ma między innymi Srebrne Niedźwiedzie i Złote Lwy. W końcu przyszedł na pierwszy anglojęzyczny film Szumowskiej. Mowa o "The Other Lamb" - thrillerze, który zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 2019. Krytycy filmowi byli pod wrażeniem produkcji.

"The Other Lamb" - opinie o nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

Najnowsza produkcja Szumowskiej to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w sekcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda. Tematem thrillera jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę.

The Other Lamb Fot. foto: Patrick Redmond

Po projekcji filmu pojawiło się wiele pochlebnych recenzji przedstawicieli zagranicznych mediów. Według Screen Daily "warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki". Serwis Awards Watch opisał Szumowską, jako "jedną z najciekawszych reżyserek świata". Dziennikarze uważają, że klimat "The Other Lamb" można porównać do dzieł Larsa von Triera i słynnego serialu na podstawie powieści Margaret Atwood "Opowieść Podręcznej". Zachwytów nie kryto również nad sugestywnymi zdjęciami autorstwa Michała Englerta oraz muzyką stworzoną przez Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa. Pochlebnie o filmie wypowiedzieli się również dziennikarze The Hollywood Reporter i Variety.

Przeczytaj także

Festiwal w Toronto to nie jedyna impreza, na której odbędzie się pokaz "The Other Lamb". Film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową "Idę".

Przeczytaj także

"The Other Lamb"- kiedy premiera?

W pracy nad najnowszym filmem Szumowskiej pomagali jej David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films, którzy byli zaangażowani w takie produkcje jak oscarowy "Whiplash" czy cieszący się ogromną popularnością "Drive". Za scenariusz filmu odpowiada australijska scenarzystka Catherine S. McMullen, która zdobyła nagrody Black List i Blood List. W "The Other Lamb" wystąpili Raffey Cassidy – znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia"; Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu hitu HBO.

Przeczytaj także

Nie określono jeszcze polskiej premiery "The Other Lamb". Wiadomo jedynie, że film zadebiutuje na ekranach kin w roku 2020.

Zobacz też: Małgorzata Szumowska reżyseruje anglojęzyczny film. W obsadzie gwiazda "Gry o tron"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.