12.09.2019 14:32

"The Other Lamb" - nowy film Małgorzaty Szumowskiej doceniony przez międzynarodowych krytyków

Już niedługo do kin trafi thriller Małgorzaty Szumowskiej pod tytułem "The Other Lamb". Produkcja miała premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 2019, gdzie został bardzo pozytywnie przyjęty.

The Other Lamb
foto: Patrick Redmond

Małgorzata Szumowska dała się poznać jako utalentowana reżyserka, którą doceniono nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Na swoim koncie ma między innymi Srebrne Niedźwiedzie i Złote Lwy. W końcu przyszedł na pierwszy anglojęzyczny film Szumowskiej. Mowa o "The Other Lamb" - thrillerze, który zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto 2019. Krytycy filmowi byli pod wrażeniem produkcji.

"The Other Lamb" - opinie o nowym filmie Małgorzaty Szumowskiej

Najnowsza produkcja Szumowskiej to historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w sekcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale. W jego trakcie doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda. Tematem thrillera jest budząca się seksualność i przemiana dziewczyny w kobietę.

The Other Lamb

Po projekcji filmu pojawiło się wiele pochlebnych recenzji przedstawicieli zagranicznych mediów. Według Screen Daily "warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki". Serwis Awards Watch opisał Szumowską, jako "jedną z najciekawszych reżyserek świata". Dziennikarze uważają, że klimat "The Other Lamb" można porównać do dzieł Larsa von Triera i słynnego serialu na podstawie powieści Margaret Atwood "Opowieść Podręcznej". Zachwytów nie kryto również nad sugestywnymi zdjęciami autorstwa Michała Englerta oraz muzyką stworzoną przez Pawła Mykietyna i Rafaela Leloupa. Pochlebnie o filmie wypowiedzieli się również dziennikarze The Hollywood Reporter i Variety.

"Zimna wojna"
"Zimna wojna"
Przeczytaj także Dwa polskie tytuły na liście 100 najlepszych filmów dekady

Festiwal w Toronto to nie jedyna impreza, na której odbędzie się pokaz "The Other Lamb". Film został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do prestiżowego BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową "Idę".

Zimna wojna
Zimna wojna
Przeczytaj także "Zimna wojna" z szansą na najlepszy europejski film roku

"The Other Lamb"- kiedy premiera?

W pracy nad najnowszym filmem Szumowskiej pomagali jej David Lancaster i Stephanie Wilcox z Rumble Films, którzy byli zaangażowani w takie produkcje jak oscarowy "Whiplash" czy cieszący się ogromną popularnością "Drive". Za scenariusz filmu odpowiada australijska scenarzystka Catherine S. McMullen, która zdobyła nagrody Black List i Blood List. W "The Other Lamb" wystąpili Raffey Cassidy – znana z filmów "Kraina jutra", "Królewna Śnieżka i Łowca" oraz "Zabicie świętego jelenia"; Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z "Gry o tron" oraz Denise Gough ("Też go kocham", "Colette"), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu hitu HBO.

Małgorzata Szumowska Twarz Srebrny Niedźwiedź
Małgorzata Szumowska Twarz Srebrny Niedźwiedź
Przeczytaj także Film o metalowcu, który stracił twarz zdobył Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. Czym zachwycił jurorów i krytyków?

Nie określono jeszcze polskiej premiery "The Other Lamb". Wiadomo jedynie, że film zadebiutuje na ekranach kin w roku 2020.

Zobacz też: Małgorzata Szumowska reżyseruje anglojęzyczny film. W obsadzie gwiazda "Gry o tron"

Tagi: News polskie filmy Małgorzata Szumowska