The Rock, Jason Statham i Charlize Theron w spin-offie „Szybkich i wściekłych”

Robert Skowronski
24.04.2017 10:01
The Rock, Jason Statham i Charlize Theron w spin-offie „Szybkich i wściekłych” Fot. kadr z filmu

Niekończąca się seria będzie jeszcze dłuższa. Studio Universal myśli o spin-offie z postaciami granymi przez Dwayne'a Johnsona, Jasona Stathama i Charlize Theron.

W kinach szaleją już „Szybcy i wściekli 8”, a kolejne dwie części cyklu wyjdą do kin odpowiednio 19 kwietnia 2019 roku oraz 2 kwietnia 2021 roku. Na tym jednak nie koniec. W osobnym dziele pojawią się Dwayne Johnson (Luke Hobbs), Jason Statham (Deckard Shaw) i Charlize Theron (Cipher). Ciekawe co na to Vin Diesel - powróci konflikt między nim a The Rockiem?

Pomysł ze spin-offem nie jest nowy. Studio miało taki w planach od czasów pojawienia się postaci Hobbsa, później miał do niego dołączyć Deckard. Teraz do tego duetu dołączono Cipher z obrazu F. Gary'ego Graya. Na scenarzystę nowego projektu wytypowano Chrisa Morgana, który dostarcza teksty do kolejnych odsłon serii począwszy od „Tokio Drift”. Ma on też na koncie skrypty do „Wanted - Ścigani” z Angeliną Jolie czy „47 roninów” z Keanu Reevesem.

W „Szybkich i wściekłych 8” planowano scenę po napisach z Hobbsem i Deckardem stającymi do pojedynku. Zaciśnięte pięści miały pójść z całym impetem w ruch, kiedy bohaterowie zatrzymują się i jeden z nich wysnuwa propozycję połączenia sił. Miała to być zapowiedź spin-offu. Scenę usunięto ze względu na to, że Dieslowi, który jest nie tylko gwiazdą ale i producentem serii, nie spodobało się to, że został w niej pominięty.

Na dany moment nic więcej nie wiadomo na temat projektu. Kiedy miałby trafić do kin, kto będzie reżyserem, o czym opowie fabuła? Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze poczekać.

„Szybcy i wściekli 8” zbliżają się do granicy miliarda dolarów w wynikach box office. To filmowi Graya gwarantuje 43. pozycję w zestawieniu najlepiej zarabiających dzieł w historii kina. Przypominamy, że 7. część piastuje 6. miejsce. Jednak wpływy ósemki ze sprzedaży biletów w drugi weekend w Stanach Zjednoczonych spadły aż o 60%.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.