„The Walking Dead” doczeka się pełnego metrażu?

Robert Skowronski
21.11.2016 08:44
„The Walking Dead” doczeka się pełnego metrażu? Fot. materiały prasowe

Apokalipsa zombie rozpleni się na wielkie ekrany. Kiedy do tego dojdzie jeszcze nie wiadomo, ale producent wykonawczy serialu twierdzi, że można to potraktować jako coś pewnego.

Pomimo tego, że „The Walking Dead” zadebiutował w 2010 roku, to jego popularność z sezonu na sezon wcale nie słabnie, a baza fanów jedynie się powiększa niczym plaga żywych trupów. Historia nam pokazała, że hity z małych ekranów często ostatecznie przenoszone są do kin wraz z pełnym metrażem. Taki los spotkał „Z archiwum X”, „Simpsonów” czy „South Park”. Wygląda na to, że podobnie będzie z produkcję stacji AMC.

Showrunner serialu, Scott M. Gimple, jest przekonany, że historia o umarlakach z Rickiem Grimesem w roli głównej trafi któregoś dnia do kin. Twórca zażartował nawet na temat potencjalnej obsady:

Pytanie o film ciągle się przewija. Jestem pewny, że pewnego dnia w taki czy w inny sposób to się wydarzy. Byłoby to coś fajnego. William Shatner jako Rick, Edward James Olmos w roli Daryla czy Matthew Fox jako Gubernator.

„The Walking Dead” to jeden z największych seriali w historii telewizji gromadzący około 12 milionów widzów na każdy odcinek. Jeżeli powyższe plany dojdą do skutku, to George Romero z pewnością będzie miał więcej powodów do narzekania.

Prawdopodobnie pełnometrażowy „The Walking Dead” nie jest obecnie priorytetem. Wciąż trwa emisja 7 sezonu serialu a już została zamówiona 8. seria. Ponadto wyświetlany jest „Fear the Walking Dead”, który rozgrywa się w tej samej linii czasowej, jednak w innej części kraju. Ta produkcja to kolejny przebój w kwestii oglądalności. 3. sezon ma zadebiutować w 2017 roku. Twórcy mają więc ręce pełne roboty, zatem raczej nie prędko wezmą się za kręcenie filmu.

Tymczasem już dzisiaj na kanale Fox będzie można obejrzeć 5. odcinek 7. serii o tytule „Go Getters”. W sieci można zobaczyć fragmenty nadciągającej premiery:

Wyciekły także opisy nadchodzących epizodów. Uważajcie na spoilery! W 6. odcinku zatytułowanym „Swear” mamy poznać nową społeczność, według spekulacji ma to być znane z komiksów Oceanside. Kolejny epizod, „Sing Me A Song” pokaże jak Carl trafia do obozu Negana, ten go łapie po czym oprowadza po swoim terenie. Pozwoli to widzowi lepiej zapoznać się ze Zbawcami. W 8. odcinku o tytule „Hearts Still Beating” Negan przybywa do Alexandrii. W tym epizodzie zginie Spencer.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.