„The Walking Dead” to kontynuacja „Breaking Bad”?

Robert Skowronski
07.11.2016 10:23
„The Walking Dead” to kontynuacja „Breaking Bad”? Fot. kadr z wideo

Fanowskie teorie lubią obierać najmniej spodziewane drogi interpretacyjne. Co powiecie na tę, która twierdzi, że seriale „Breaking Bad” i „The Walking Dead” są ze sobą ściśle powiązane?

Kreatywność widzów w tworzeniu coraz to bardziej wymyślnych teorii dotyczących ich ulubionych bohaterów z ekranu potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niekiedy jednak w tym szaleństwie jest metoda, a jasno wyłożony ciąg myślowy pozwala uwierzyć w najbardziej wydumaną interpretację zdarzeń. Fani zresztą kilkukrotnie udowodnili, że w swoich snuciach mieli rację. Nie jest to oczywiście regułą, a wiele teorii można wsadzić między bajki po wcześniejszym postukaniu się w głowę.

A co jeśli Walter White swoimi szalonymi eksperymentami doprowadził do nastania apokalipsy zombie? W „Breaking Bad” można odnaleźć kilka tropów, które każą myśleć, że serial jest prequelem „The Walking Dead”. Przypominamy, że obie produkcje należą do telewizji AMC. Czy był to z góry zaplanowany zabieg?

W jednym z odcinków „The Walking Dead” Merle mówi o metamfetaminie (Crystal meth). To już rzecz dobrze znana w świecie „Breaking Bad”:

W obu serialach pojawia się także ten sam czerwony Dodge Challenger. Na górze zobaczycie kadr z „Breaking Bad”, a pod nim ten pochodzący z produkcji o zombie. W „The Walking Dead” prowadził go Glenn, jednak postać o tym samym imieniu pojawiła się także w odcinkach o Heisenbergu. Przypadek?

dodge Fot. foto: kadr z serialu

Oznacza to, że w „Breaking Bad” pojawiła się postać z „The Walking Dead”. Ale czy działa to też w drugą stronę? Tak, bo kto był pierwszym zombie? Gus Fring z „Breaking Bad”:

Czy powinniśmy uwierzyć w tę teorię? Wideo, w którym wszystko jest jasno wytłumaczone zostało zamieszczone na oficjalnym kanale Netflixa, więc jest to po prostu zgrywa platformy streamingowej ze wszystkich wydumanych teorii fanowskich. No chyba że...

Pamiętajmy o innej teorii. Gdy Negan zabił Glenna ostatecznie udało mu się zdobyć serce Maggie. Para spłodziła następnie Bruce'a Wayne'a, co mogliśmy zobaczyć w „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”:

The_Wayne_Family Fot. foto: kadr z filmu

Jakie teorie przyniesie 8. sezon „The Walking Dead”? Tego przekonamy się w październiku 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.