"Thor: Love and Thunder" - czy Mjolnir powróci w kolejnej części serii?

13.08.2019 12:34
"Thor: Love and Thunder" - czy Mjolnir powróci w kolejnej części serii? Fot. materiały promocyjne/Marvel Studios

Do premiery filmu "Thor: Love and Thunder" zostało jeszcze trochę czasu, ale fani już przewidują, co zobaczymy w kolejnej produkcji Marvel Studios. Według najnowszej teorii fanów znowu zobaczymy młot Mjolnir w akcji.

Każdy fan komiksów superbohaterskich wie, że śmierć postaci wcale nie oznacza, że już więcej jej nie zobaczymy. Podobnie jest w przypadku potężnych przedmiotów, które są elementem mitu danego herosa. Czy w kinowym uniwersum będzie podobnie? Fani uważają, że w czwartej części serii "Thor" ponownie zobaczymy słynny młot głównego bohatera - Mjolnir.

"Thor: Love and Thunder" - Mjolnir powróci?

W filmie "Thor: Ragnarok" tytułowy bohater został pozbawiony swojej potężnej broni. Hela - mroczna siostra bohatera złapała młot w locie i skruszyła go na kawałki gołą dłonią. Na szczęście Thorowi udało się odkryć prawdę na swój temat - boska moc pochodzi z jego wnętrza, nie z wnętrza Mjolnira. Asgardzka broń pomaga jednak skumulować energię, z tego powodu w "Avengers: Infinity War", Thor sprawił sobie nową zabawkę - Stormbreakera. Co ciekawe w "Avengers: Endgame" widzowie mieli okazję ponownie zobaczyć Mjolnira w akcji. Było to możliwe dzięki podróżom w czasie. Syn Odyna zabrał młot samemu siebie z przeszłości, a po pokonaniu Thanosa, Kapitan Ameryka, zwrócił młot do czasów, z których pochodził.

Należy jednak pamiętać, że w nadchodzącym filmie "Thor: Love and Thunder" Jane Foster ma przejąć miano zarezerwowane dotychczas przez Odinsona. To właśnie ona zostanie nową Thor. Fani dostrzegają jednak mały problem. Jak bohaterka przeistoczy się w asgardzkie bóstwo bez Mjolnira? To pytanie sprawiło, że na portalu CBR pojawiła się teoria, sugerująca, że Taika Waititi zainspirował się przy tworzeniu scenariusza jednym z nowych komiksów Marvela.

Przeczytaj także

W evencie "War of Realms" wszyscy herosi Domu Pomysłów musieli bronić Ziemi przed atakującymi zewsząd mieszkańcami dziesięciu królestw Odyna. W 5. numerze serii, Jane znalazła kawałki zniszczonego młota bojowego Thora. Broń należała wcześniej do Volstagga i została zniszczona w pojedynku z Mangogiem. Fragment obucha spadły na Ziemię, gdzie leżały wiele miesięcy. Foster, która kiedyś była godna podniesienia Mjolnira i zostania nową Thor znalazła zniszczoną broń.

5 Fot. foto: War of Realms #5

Kiedy podniosła trzonek, kawałki zaczęły się ze sobą łączyć i dzięki asgardzkiej magii młot samoistnie się naprawił, ponownie przeistaczając kobietę w boginię piorunów. W ten sposób jednocześnie funkcjonowała dwójka Thorów - Odinson i Jane Foster. Dodatkowo w walce z Malekithem wsparły ich wersje boga piorunów z przeszłości i przyszłości. Niewykluczone, że w "Thor: Love and Thunder" również pojawi się wątek multiwersum i Jane otrzyma Mjolnira dzięki Thorowi z innego wymiaru.

6 Fot. foto: War of Realms #6

Na razie to jedynie domysły, ale gdzieś w Norwegii nadal leżą cząstki metalu Uru, czekające na odkrycie. Być może słynąca z ciekawości Foster, odnajdzie pozostałości po broni i w ten sposób zostanie Thor.

Przeczytaj także

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Za reżyserię i scenariusz czwartej części przygód Thora ponownie odpowie nowozelandzki filmowiec Taika Waititi. W rolach głównych oprócz Chrisa Hemswortha i Tessy Thompson zobaczymy również Natalie Portman, która powróci do roli Jane Foster. Badaczka kosmosu przejmie miano Thora i stanie się nową boginią piorunów. W filmie wystąpi też Waititi, który znowu wcieli się w Korga. Tym razem Kronanin ma odgrywać większą rolę niż dotychczas. Film trafi do kin 5 listopada 2021 roku.

Zobacz też: Których złoczyńców możemy się spodziewać w 4. części "Thora"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.