„Thor: Ragnarok” miał zawierać wątek miłosny Thora i Walkirii

Natalia Hluzow
14.11.2017 12:13
„Thor: Ragnarok” miał zawierać wątek miłosny Thora i Walkirii Fot. kadr z wideo

Kto i dlaczego postanowił ostatecznie rozdzielić boga piorunów i wojowniczkę z Walhalli?

Początkowo nowy film o Thorze zawierał też jego nowy romans, a w zasadzie kiełkujące uczucie łączące go z nowo poznaną Walkirią. Według pierwszego scenariusza autorstwa Craiga Kyle’a i Christophera Yosta, wojowniczka miała wypełnić puste miejsce, które pozostało w sercu superherosa po rozstaniu z Jane Foster. Wszystkie te nowości nie pojawiły się jednak w filmie. Ostatecznie sceny nakreślające wątek miłosny w „Thor: Ragnarok” zostały usunięte ze scenariusza, a Tessa Thompson poinformowała wszystkich o biseksualności swojej bohaterki. Skąd takie zmiany?

Wszystko zmieniło się, kiedy do grupy scenarzystów dołączył Eric Pearson, który przekonał współautorów, by relacja Thora i Walkirii była oparta bardziej na współpracy i przyjaźni, niż na romansie. Jak powiedział w wywiadzie dla Yahoo:

Nie chcieliśmy zaczynać z takiego miejsca. Pomyśleliśmy – dajmy Walkirii jej własną historię, która łączy się z Thorem… i jeśli sens miałoby ich bycie razem, to świetnie. Masz dwójkę naprawdę dobrze wyglądających ludzi, którzy potrafią walczyć i którzy prawdopodobnie pasowaliby do siebie, gdyby historia poszła w innym kierunku, ale po prostu tak się nie stało. Teraz w ich relacji chodzi bardziej o wzajemny szacunek i radzenie sobie z jej zespołem stresu pourazowego. Ona jest teraz kimś, kto topi swoje smutki w butelce, i pomyślałem sobie po prostu, że to będzie naprawdę niezła rzecz, której zwykle nie widujesz w tych filmach: kogoś, kto zmaga się z ogromnym poczuciem winy i wstydem na tle kolorowego i prześmiesznego świata, który stworzył Taika Waititi.

Trudno nie zgodzić się z Pearsonem, że brak romantycznych uniesień Thora i Walkirii wyszedł na dobre zarówno filmowi, jak i samej żeńskiej bohaterce. Dzięki niewplątywaniu jej w intymna relację z bogiem piorunów, Walkiria mogła pozostać kimś więcej niż tylko kolejną dziewczyną superherosa i zbudować dzięki temu barwną, fascynującą postać.

thor i walkiria 2 Fot. foto: kadr z wideo

Czy ścieżki Thora i Walkirii jeszcze się zejdą, a ich serca połączy gorące uczucie? Czemu nie! W końcu według wizji reżysera nowego „Thora” – gromowładny Asgardczyk i dzielna wojowniczka poznali się już w dzieciństwie, co mogłoby być początkiem pięknej miłości zrodzonej z przyjaźni. Najbliższą okazję, by obserwować dalsze (wspólne?) losy Thora i Walkirii mamy mieć już w kwietniu 2018 roku przy okazji premiery „Avengers: Infinity War”.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.