25.06.2018 12:24

„Thor: Ragnarok” to najbardziej gejowski film Marvela? Taika Waititi odpowiedział

Portal Vulture.com starał się ustalić, który z filmów Marvela jest najbardziej gejowskim. Ku uciesze Taiki Waititiego, według nich jest to „Thor: Ragnarok”.

Taika Waititi
foto: Buckner/Variety/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Zwykle jak myślimy o rankingach filmowych, to przychodzą nam na myśl listy najlepiej zarabiających filmów na świecie, czy najlepszych produkcji wszech czasów. Jednak takie tematy są już nieco oklepane, dlatego niektórzy zaczynają wymyślać bardziej, cóż, nietypowe listy i zestawienia.

Tak na przykład zrobił portal Vulture.com, który przygotował ranking próbujący ustalić „najbardziej gejowski film Marvela”. Spoiler: zestawienie wygrał „Thor: Ragnarok”, co bardzo ucieszyło reżysera produkcji, Taikę Waititiego, który udostępnił na swoim Twitterze link do tego artykułu:

Thor: Ragnarok najbardziej gejowskim filmem MCU

W jaki sposób autor artykułu doszedł do takiej konkluzji? Używając prawdziwej metody badawczej, która polegała na opisaniu „homoerotyzmu, obsady, strojów i innych gejowskich rzeczy nieuchwytnych” pochodzących z filmów Marvel Studios. Trzecia solowa przygoda Thora zdecydowanie pokonała w tych kategoriach inne produkcje z MCU.

„Thor: Ragnarok” otrzymał od razu 500 punktów od autora za Chrisa Hemswortha bez koszulki, ale nie był on jedynym powodem dobrego wyniku filmu o nordyckim bóstwie. Zasługę miały w tym również dwie kobiety, które wystąpiły w produkcji, a konkretnie Tessa Thompson oraz Cate Blanchett. Jak opisał autor:

"

Myśląc o zdjęciach do tego artykułu do głowy wpadł mi od razu Hemsworth bez koszulki, Tessa Thompson i Cate Blanchett. Po chwili zorientowałem się, że przecież oni wszyscy pojawili się w tym samym filmie. "

Nie obyło się również bez komplementów kierowanych w stronę pokręconego Nowozelandczyka odpowiedzialnego za „Thora: Ragnarok”. Taika Waititi otrzymał punkty za to, że kiedyś (rzekomo) założył na jedną z imprez prześwitującą koszulkę z meshu. Autor stwierdził również, że według niego Waititi, mimo iż jest żonaty, pocałowałby samego siebie, gdyby tylko mógł.

Jojo Rabbit - kiedy premiera?

Taika Waititi rozpoczął niedawno zdjęcia do swojej kolejnej produkcji, filmu „Jojo Rabbit”. Wszechstronny filmowiec jest nie tylko scenarzystą i reżyserem projektu, ale również wcieli się w nim w rolę wyimaginowanego Hitlera.

W filmie wystąpią m.in. nagrodzony Oscarem za „Trzy Billboardy za Ebbing Missouri” Sam Rockwell i znana z „Pitch Perfect” Rebel Wilson. Samotną matkę chłopca zagra natomiast Scarlett Johansson. W rolę głównego bohatera wcieli się początkujący Roman Griffin Davis, w dziewczynę - 17-letnia Thomasin McKenzie. Na razie nie znamy daty premiery, ale możemy spekulować, że „Jojo Rabbit” pojawi się w kinach najwcześniej na początku 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Thor: Ragnarok Taika Waititi Thor