26.07.2017 11:07

„Thor: Ragnarok” w zwiastunie z polskim dubbingiem

Nowy film z kinowego uniwersum Marvela pojawi się w naszych kinach również w polskiej wersji językowej. Przekonajcie się jak ona wypadła.

„Thor: Ragnarok” w zwiastunie z polskim dubbingiem
foto: kadr z filmu + ed wood pejnta

Nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że większość ludzi nie przepada za dubbingiem. Źle dobrani aktorzy to jedno, ale wszystko rozbija się o to, w jaki sposób czytane są kwestie. Polski dubbing słynie z tego, że brakuje lekkości w podkładaniu głosów w filmach aktorskich. Animacje wychodzą nam nieźle, bo tam aktorzy mogą się faktycznie wykazać pomysłowością i wypadają niejednokrotnie zabawnie. W kinie aktorskim już tak dobrze nie jest. Wystarczy posłuchać, co wyrabia się w trailerach „Logana”, „Legionu samobójców”, „Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara” czy „Wonder Woman”. Najnowszą ofiarą jest drugi zwiastun filmu „Thor: Ragnarok”.

Brakuje słów, aby opisać jak źle są podłożone głosy. Nie od dziś wiadomo, że nadchodzący film zapewne będzie zawierał sporą dawkę humoru, ale wersja dubbingowa czyni z niego parodię Marvelowskich spektakli. Przypomnijmy, że jego reżyserem jest Taika Waititi, który ma niemałe doświadczenie z komediami, ale prawdopodobnie dostałby zawału, gdyby usłyszał polskojęzyczny trailer.

Przypomnijmy, że w swoim trzecim solowym filmie Asgardczyk ściął włosy i stanie się międzygalaktycznym gladiatorem. A to dlatego, bo został niefortunnie uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony Mjölnira musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej i wszechpotężnej Heli oraz powstrzymać Ragnarok („Zmierzch bogów”), zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji z rąk ognistego demona Surtura. Zanim to jednak nastąpi, musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym kolegą i członkiem drużyny Avengers — Hulkiem.

W obsadzie „Thor: Ragnarok” oprócz Chrisa Hemswortha znaleźli się m.in. Tom Hiddleston, Mark Ruffalo, Cate Blanchett, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Anthony Hopkins, Benedict Cumberbatch i Idris Elba. Scenariusz przygotowali Craig Kyle, Christopher Yost, Stephany Folsom oraz Eric Pearson. Film trafi na polskie ekrany 25 października 2017 roku.

Kamil Dachnij
Tagi: Zwiastuny Thor