„Thor: Ragnarok” zaprezentuje pierwszą postać LGBTQ w dziejach filmowego uniwersum Marvela

Natalia Hluzow
23.10.2017 23:09
„Thor: Ragnarok” zaprezentuje pierwszą postać LGBTQ w dziejach filmowego uniwersum Marvela Fot. kadr z wideo

Odtwórczyni jednej z głównych ról przyznała otwarcie, że jej postać nie jest hetero.

Nowy „Thor” ma być filmem superbohaterskim, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Jak się okazało, nie tylko ze względu na swój w pełni komediowy charakter i kolorową estetykę, ale też z uwagi na to, że pojawia się w nim pierwsza postać w historii filmów Marvela, która nie jest heteroseksualna.

Tessa Thompson, która wciela się w filmową Walkirię, na Twitterze przyznała otwarcie, że grana przez nią bohaterka gustuje nie tylko w mężczyznach.

Nie jest to oczywiście pierwsza taka deklaracja w superbohaterskim świecie. Homoseksualne postaci pojawiały sie zarówno w komiksach DC i Marvela, jak i w serialach na nich opartych. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by w obrazie należącym do filmowego uniwersum Marvela postać była jawnie nieheteroseksualna. Aż do teraz.

walkiria 1 Fot. foto: kadr z wideo

Czy będzie to tak wielki przełom, jakiego życzyliby sobie fani Marvela ze środowisk LGBTQ? Zapewne nie. Z relacji osób, które widziały film, wynika bowiem, że wątek seksualności Walkirii nie jest poruszany. Wiedzę na ten temat można czerpać przede wszystkim z komiksu, z którego zapewne czerpała również Tessa Thompson, przygotowując swoją postać i dzięki temu wyposażając ją w odpowiedni stosunek do kobiet i mężczyzn. W filmie jednak nie znajdziemy scen, w których Walkirię łączyłaby bliska relacja z inną kobietą.

Deklaracja Thompson jest więc krokiem niewielkim, ale na pewno potrzebnym w procesie przystosowywania legendarnych superherosów do współczesnego świata. Niedawno Kevin Feige wyraził zainteresowanie filmem o żeńskiej wersji Thora, dlaczego więc w przyszłych produkcjach Marvela nie mielibyśmy zobaczyć damsko-damskiego romansu Walkirii?

walkiria 2 Fot. foto: kadr z wideo

Czas pokaże, jak rozwinie się historia tej postaci. Bo tego, że jeszcze ją zobaczymy, możemy być pewni, odkąd pojawiły się pierwsze recenzje głoszące wspaniałość Tessy Thompson w roli Walkirii. Nic w tym dziwnego. Thompson przyznała bowiem, że wraz z reżyserem postanowili uczynić ją „Hanem Solo” filmu o Thorze. Wygląda na to, że się udało.

Czy szeroka publiczność pokocha Walkirię tak samo jak pierwsi recenzenci? O tym przekonamy się już 25 października 2017 roku. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.