Thor i Hulk jako rycerze Jedi w przeróbce słynnej sceny z "Ragnarok"

06.08.2019 11:59
Thor i Hulk jako rycerze Jedi w przeróbce słynnej sceny z "Ragnarok" Fot. ImmersionVFX/YouTube

Na kanale ImmersionVFX pojawił się mashup "Thora: Ragnarok" z "Gwiezdnymi Wojnami". Jak wyglądałby pojedynek Thora i Hulka przy użyciu mieczy świetlnych?

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że filmy Marvela są dziś takim samym fenomenem, jak kiedyś "Gwiezdne Wojny". Produkcje oparte na komiksach Domu Pomysłów poszły nawet o krok dalej, bo stały się prawdziwym kinowym serialem, który do dekady nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Obie marki na stałe wpisały się w popkulturę i nic dziwnego, że co jakiś czas internauci postanawiają połączyć oba światy w spójną całość. W najnowszym dziele z kanału YouTube ImmersionVFX udało się to doskonale.

"Thor: Ragnarok" - Thor i Hulk walczą na miecze świetlne

Twórcy ImmersionVFX słyną z umiejętnego przerabiania fragmentów znanych filmów. Często stosowanym motywem jest dodawanie mieczy świetlnych do walk osadzonych w uniwersach niezwiązanych ze "Star Wars". I tak jest również tym razem. Na warsztat wzięto słynną już scenę pojedynku pomiędzy Thorem (Chris Hemsworth) a Hulkiem (Mark Ruffalo) z filmu "Thor: Ragnarok", do której doszło na arenie znajdującej się na planecie Sakaar. Jak wyglądałaby walka, gdyby bohaterowie walczyli za pomocą broni rycerzy Jedi?

Jak widać, w przeróbce Hulk stoi po Jasnej stronie Mocy, na co wskazują jego dwa zielone miecze świetlne. Thor balansuje między dobrem i złem, ponieważ w drugiej części wideo, posługuje się tajnikami władania Mocą, zarezerwowanymi dla Sithów, do czego namawia go zresztą Imperator Palpatine. Ostrze jego miecza ma jednak kolor bladoniebieski, a nie czerwony, jak to zazwyczaj dzieje się w przypadku Mrocznych Lordów.

Pod koniec pojawia się też fragment z finału filmu "Thor: Ragnarok", w którym Hulk próbuje powstrzymać Surtura przed zniszczeniem Asgardu. Tym razem Zielony gigant ponowie posługuje się dwoma mieczami świetlnymi. Oręża ognistego demona nawet nie trzeba było specjalnie przerabiać, ponieważ ostrze płonie żywym ogniem i do złudzenia przypomina słynna broń Dartha Vadera.

Przeczytaj także

"Thor: Love and Thunder" - kiedy premiera?

Thor (bez miecza świetlnego) powróci w 4. części serii, ale tym razem tytułowym imieniem będzie posługiwała się Jane Foster (Natalie Portman). Za reżyserię odpowie ponownie Taika Waititi, a obsadzie zobaczymy Chrisa Hemswortha i Tessę Thompson. Na razie nie zdradzono szczegółów fabularnych produkcji. Wiadomo jednak, że film trafi na ekrany kin 5 listopada 2021 roku.

O wiele krócej będą musieli czekać fani "Star Wars", ponieważ najnowszy epizod sagi ukaże się już za kilka miesięcy. Film "Gwiezdne wojny: Skywalker. odrodzenie" trafi do polskich kin 19 grudnia 2019 roku.

Zobacz też: Kylo Ren może się schować ze swoim mieczem. Zobacz nunczako świetlne Bruce'a Lee!

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.