Thor kontra armia Thanosa w scenie z „Avengers: Infinity War” odtworzonej za pomocą klocków Lego

Sergiusz Kurczuk
22.05.2018 14:40
Thor kontra armia Thanosa w scenie z „Avengers: Infinity War” odtworzonej za pomocą klocków Lego Fot. Huxley Berg Studios/YouTube

Żeby robić filmy z wielkim rozmachem nie trzeba mieć milionów dolarów budżetu. Wystarczą klocki Lego i odrobina cierpliwości. 

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność!

Od premiery „Avengers: Infinity War” minął już prawie miesiąc, ale produkcja braci Russo wciąż porywa tysiące miłośników MCU na całym świecie. Jednym z nich jest twórca kanału YouTube Huxley Berg Studios, który wykorzystuje klocki Lego do odtwarzania poszczególnych scen lub całych zwiastunów różnych filmów. Tym razem autor krótkich, ale pracochłonnych animacji postanowił wziąć na warsztat najlepiej zarabiający film Marvel Studios i jedną z najchętniej oglądanych produkcji w historii kina. Do tej pory Huxley Berg odtworzył za pomocą duńskich zabawek wszystkie trailery 3. części „Avengers”. Teraz powstała pierwsza scena z filmu. I to nie byle jaka. 

„Avengers: Infinity War” z Lego

Każdy, kto widział film braci Russo, na pewno bardzo dobrze pamięta niezwykle „gęsioskórkogenny” fragment, w którym Thor oraz jego dwaj nowi koledzy należący do Strażników Galaktyki w końcu docierają na Ziemię, ratując sytuację. Thor za pomocą swego świeżo zdobytego nowego młota o nazwie Stormbreaker rozbija niezliczone hordy wojsk Thanosa. Tym samym pomaga w opresji swoim druhom z drużyny Avengers. Jak ten moment wyszedł w wersji Lego? Przekonajcie się sami!

Jak widać, wystarczy wyobraźnia, odpowiednie umiejętności i dużo cierpliwości, by za pomocą niepozornych klocków przywołać niesamowitą atmosferę „Avengers: Infinity War”. Oczywiście swoje robi podkład dźwiękowy, ale pierwsze wrażenie to jednak doznania wizualne. Widzimy, jak Steve Rogers, Black Widow, Bruce Banner (w Hulkbusterze), War Machine i Black Panther walczą z czterorękimi kosmitami znanymi jako Outriders. Kiedy wydaje się, że polegną na ziemi Wakandy, z nieba spada Thor wraz z Grootem i Rocketem. Rzuca swoją nową potężną bronią i rozgramia potwory, ratując przyjaciół, po czym wzbija się w niebo otoczony błyskawicami i pokonuje resztę armii Thanosa.

Kto wie, być może kiedyś Huxley Berg odtworzy cały film za pomocą klocków Lego. Chcielibyście? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.