W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale Marvela? Powstało wideo porządkujące chronologię zdarzeń

Natalia Hluzow
03.01.2018 19:28
W jakiej kolejności oglądać filmy i seriale Marvela? Powstało wideo porządkujące chronologię zdarzeń Fot. kadr z wideo

Koniec gubienia się w chronologii filmowego uniwersum Marvela! Youtuberzy złożyli wszystkie produkcje MCU w logiczną całość.

Timeline filmów z uniwersum Marvela początkowo był dość oczywisty i produkcje następowały po sobie tak, jak ukazywane w nich wydarzenia (poza pierwszym „Kapitanem Ameryką”, którego akcja toczyła się w przeszłości). Z czasem jednak liczba filmów z MCU zaczęła rosnąć, a wraz z nią wprost proporcjonalnie urosło zagmatwanie czasowe w uniwersum, które miało być spójne i wspólne dla wszystkich bohaterów (łącznie z tymi serialowymi), a w którym niektóre elementy („Spider-Man: Homecoming”, „Dr Strange”, seriale Netflixa) nagle przestały się zgadzać z innymi.

Youtuberzy z kanału New Rockstars, pragnąc przygotować pozostałych fanów MCU do premiery nadchodzącego „Avegers: Infinity War”, postanowili rozwiązać wszystkie niejasności i poukładać filmy i seriale Marvela na jednej linii czasowej, tak by każdy mógł odnaleźć się w zagmatwanych przeskokach w czasie. W efekcie powstał filmik, który dość dobrze radzi sobie z uporządkowaniem chronologii zdarzeń, choć oczywiście nie jest bez wad, bo trudno załatać niektóre dziury bądź błędy popełnione przez samych twórców uniwersum.

Najbardziej drażniącym pominięciem w prezentowanym wyżej wideo jest chyba brak umiejscowienia w nim historii Czarnej Pantery. Niemniej, solowy film superherosa z Afryki nie miał jeszcze swojej premiery, więc być może dlatego nie został tutaj ujęty. Poza tym, warto docenić bardzo szczegółowe podejście do innych wydarzeń, szczególnie do tych z seriali Netflixa, które pozwala zarówno na zrozumienie ciągu przyczynowo-skutkowego w CAŁEJ historii, jak i na prozaiczne ułożenie sobie filmów w prywatnym maratonie przed pójściem do kina na „Avengers: Infinity War”. Polska premiera już 25 kwietnia 2018 rok, więc warto powoli zaczynać oglądanie…

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.